Новини Генпрокуратура стала Офісом генпрокурора: ЩО зміниться у відомстві?

Генпрокуратура стала Офісом генпрокурора: ЩО зміниться у відомстві?

842
0

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про створення Офісу генерального прокурора, який Рада прийняла минулого тижня. Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №1032 на сайті Ради.

У документі вказана побудова після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді: Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур…

Також передбачається:

  • надання генеральному прокурору права ліквідовувати і реорганізовувати окружні та обласні прокуратури; знищення військової прокуратури, але при цьому встановлення права генпрокурора створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу.
  • Зменшується максимальна кількість співробітників прокуратури з 15 тис. до 10 тис.,
  • Надаються генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури, систему оцінки якості роботи прокурорів, порядок вимірювання і регулювання навантаження на прокурорів, розгляду звернень. Генпрокурором може бути особа з вищою юридичною освітою.
  • також будуть надані можливості для всіх кандидатів з вищою юридичною освітою і стажем роботи в сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в органах прокуратури.
  • буде перетворена Національна академія прокуратури в Тренінговий центр прокурорів, підвищений базовий посадовий оклад прокурора з 12 до 15 прожиткових мінімумів (до 29 тис. Гривень), встановлено обмеження в 25% для максимального розміру річної премії прокурорам.

Прокурори пройдуть атестацію кадровими комісіями для зарахування в новостворений Офіс і місцеві прокуратури, крім співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Атестація включатиме іспит і співбесіду.

Особи, які захочуть стати прокурорами при наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в сфері права, повинні будуть пройти відкритий конкурс на вакантні посади. До 1 вересня 2021 року пропонується призупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Джерело