На голову Новини Генплани міст переходять в онлайн доступ

Генплани міст переходять в онлайн доступ

191
0

 Українці можуть ознайомитися з генпланами своїх міст через мережу Інтернет. Наразі в онлайн доступі є 33% усіх наявних планувань. Окрім того, у мережі можна знайти генплани селищ, плани зонування, схеми планування областей, районів, тощо

До 33% усіх наявних генеральних планів міст відкрито онлайн доступ. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

 

«Наразі на загальнодоступних веб-сайтах органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади розміщено 143 генеральних плани міст, що складає 33% від усіх наявних генеральних планів міст обласного та районного значень» – йдеться у повідомленні.

 

При цьому зазначається, що в цілому ж, окрім генеральних планів міст, на офіційних веб-сайтах органів влади в Інтернеті доступним є 651 генеральний план сільських населених пунктів, 88 детальних планів територій, 12 планів зонування територій, 6 схем планування територій областей та 13 схем планування територій районів.

 

«Найбільш активно в процесі розміщення матеріалів в Інтернеті бере участь Кіровоградська область, яка прозвітувала про розміщення 315 генеральних планів населених пунктів, Львівська область, в якій на сайтах вже розміщено 113 одиниць містобудівної документації, та Київська область, в якій створено відповідно 92 веб-ресурси. Найменше доступних онлайн генпланів у Харківській, Тернопільській, Житомирській та Івано-Франківській областях» – підкреслюється у повідомленні.

 

Зауважимо, з 2011 року, коли законодавчо були впроваджені вимоги щодо розроблення генеральних планів в електронній формі, та відповідного розміщення їх на веб-сайтах органів влади, було розроблено лише близько 50 нових генеральних планів міст. Усі ж інші генплани, які є сьогодні у загальному доступі на офіційних ресурсах органів влади в Інтернеті, – це застарілі матеріали, які були розроблені ще в паперовому вигляді і поступового були переведені в електронну цифрову форму для забезпечення оперативного доступу до них громадськості.

 

Катерина Ляшевська 

 

Джерело: Україна Комунальна

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я