Новини Газові переговори у Брюсселі знову закінчились нічим: Україна подає позов у Стокгольм

Газові переговори у Брюсселі знову закінчились нічим: Україна подає позов у Стокгольм

347
0

 Черговий раунд тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС не увінчався результатом.

 Черговий раунд тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС не увінчався результатом.

Українська сторона вважає «політичною» запропоновану Москвою знижку в розмірі 100 доларів за газ, наполягає на ринковій ціні і говорить про те, що на сьогодні «єдиний механізм врегулювання ситуації – Стокгольмський арбітражний суд».

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан в середу на прес-конференції в Брюсселі по завершенні газових переговорів, передає «УНІАН».

«Ми би хотіли мати справедливу ринкову ціну, яка формується за ринковими механізмами, що відповідають правилам і механізмам, які є в ЄС. На жаль, російською стороною запропоновано механізм формування ціна на газ для України, який би я назвав політичним. Росія запропонувала так звану знижку. Як вона діє, ми з вами вже бачили, – Росія в односторонньому порядку у будь-який момент може цю знижкку змінити, як це вже було зроблено», – заявив він.

У цьому зв’язку Продан навів приклад денонсування Росією в односторонньому порядку угоди по Чорноморському флоту. «Такий механізм формування ціни для української сторони є неприйнятним. Ми про це заявили минулого разу. Тому, на жаль, сьогодні в пакетні домовленості не вдалося включити механізм формування ціни, який би встановив справедливу, недискримінаційну и неполітичну ціну для України. На сьогодні залишається єдиний механізм врегулювання ситуації – це отримання відповіді в арбітражному суді в Стокгольмі», – переконаний міністр.

При цьому Продан запевнив у готовності України «здійснювати відповідні платежі за газ в разі досягнення домовленості».

Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія пропонує Україні ціну на газ $384,86 за тис. куб. м. з урахуванням знижки у $100, передає «Інтерфакс-Україна».

Саме на ціні $485 за куб. м. наполягає Росія після того як в односторонньому порядку денонсувала «Харківські угоди», за якими ціна складала $268 за 1 тис. кубометрів. Саме за цією ціною Україна готова купувати в Росії газ.

15 квітня ЄС заявив, що стурбований підняттям Росією ціни на газ для України в односторонньому порядку і закликав до переговорів з цього питання.

Перший раунд цих переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС пройшов у Варшаві 2 травня.

На початку червня компанія «Нафтогаз України» направила російському «Газпрому» проект додаткової угоди, яка дозволить врегулювати всі спірні питання щодо імпорту російського газу.

30 травня Україна завершила підготовку позову на «Газпром» до Стокгольмського суду.

Подачу позову було відтерміновано через успішний хід переговорів на початку червня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я