Політика Фотосесія із турбіною ПП. Шольц виявив блеф Путіна.

Фотосесія із турбіною ПП. Шольц виявив блеф Путіна.

606
0

Як Шольц та Трюдо викрили блеф Путіна

Німецький канцлер Олаф Шольц оглянув газову турбіну для газопроводу Північний потік, відремонтовану в Канаді, яка з середини липня перебуває в Німеччині. У середу він відвідав завод компанії Siemens Energy у місті Мюльхайм-ан-дер-Рур, де вона знаходиться.Bundeskanzler Olaf Scholz steht mit dem Vorstandsvorsitzenden von Siemens Energy Christian Bruch in einer Fabrikhalle vor einer großen Gasturbine.

Відсутністю цієї турбіни Кремль мотивував скорочення постачання газу до Європи до 20 відсотків Північним потоком. Німеччина схилила Канаду порушити санкції, щоб відправити Газпрому турбіну, але там тепер заявляють, що “за жодних обставин” не зможе прийняти деталь. Москва каже, що це пов’язано із санкціями західних країн та документацією.

На заводі Siemens Шольц заявив, що технічні причини для скорочення поставок російського газу відсутні, а все, що висувається Москвою як обґрунтування цих заходів, не пояснюється фактами.

“Завдяки Джастіну Трюдо ми змогли викрити блеф Путіна. Ми ніколи не вірили, що він скоротив постачання саме з технічних причин… Тепер, коли турбіна може бути поставлена, від Росії очікують на виконання контрактних зобов’язань. І якщо Москва вирішить їх не дотримуватися, це вже буде очевидно для всього світу. Зараз це вже відома методичка – Росія хотіла припинити постачання газу та звинувачувати у цьому західні санкції”, – сказав Шольц.

Він звинуватив російську сторону у затягуванні повернення до Росії газової турбіни. Шольц пояснив, що Москві потрібно лише “надати необхідну митну інформацію для перевезення”. “Немає жодних причин, через які ця доставка не може бути здійснена”, – сказав канцлер.

Канцлер зазначив, що згода Канади піти на виключення для цього кроку – це потужний сигнал підтримки для Німеччини та Європи загалом і він зіграє на користь довгострокової підтримки України. “Як би ослаблення Німеччини та Європи допомогло Україні?”, – запитує канцлер.

Шольц також сказав, що не вірить, що Росія погодилася б збільшити обсяги постачання газу для Європи через українську газотранспортну систему.

При цьому Шольц зазначив, що Німеччині слід готуватися до подальших проблем із постачанням російського газу, навіть якщо турбіна буде перевезена до Росії.

У свою чергу глава Siemens Energy Крістіан Брух зазначив, що на компресорній станції Північного потоку працює одна турбіна, для 100-відсоткового завантаження необхідні п’ять.

Для транспортування турбіни, що знаходиться в Німеччині, в РФ необхідна лише відповідна заявка російського Газпрому, заявив він і також відзначив відсутність технічних причин для скорочення поставок газу.

Що хотів сказати Шольц

Вирушивши у Мюльхайм-на-Рурі, Шольц виконав контрпропагандистську місію, пише німецьке видання Die Welt. Разом з главою Siemens Energy вони хотіли “особисто продемонструвати, що турбіна готова до відправлення і чекає свого часу – і тим самим викрити російську сторону, яка тижнями чинить опір її прийому, використовуючи все нові приводи”.

“Не лише економічні перспективи країни, а й політичні перспективи канцлера” залежать від того, чи зможе Німеччина пристосуватися до того, що Шольц у Мюльхаймі-на-Рурі назвав “путінським блефом”, – пише, у свою чергу, газета Süddeutsche Zeitung.

Посилання канцлера звернене не так до російського правителя, як до рядових німців: дивіться, справа не в цій турбіні, що пройшла першокласне техобслуговування.

“Так само мало, як сама турбіна, яка, за даними Siemens, знадобиться тільки у вересні, впливає на скорочення поставок газу, так і її встановлення впливає на те, щоб перешкодити Путіну у винаході нових приводів для того, щоб скоротити або навіть повністю припинити постачання газу”, – стверджує Süddeutsche Zeitung.

Зазвичай не дуже темпераментний канцлер демонстрував таку гарячу запопадливість відправити турбіну до Росії, що сатирики з Postillon опублікували від імені Шольца повідомлення про те, що він готовий особисто відвезти турбіну до Росії, причепивши її до свого автомобіля. “Ми ж не можемо відвезти турбіну морем до порту Санкт-Петербурга і просто залишити її на березі”, – з жалем сказав Шольц на прес-конференції.

А ось справжню причину, через яку Росія відмовляється від турбіни, цього ж дня озвучив колишній канцлер Німеччини та старий друг Володимира Путіна Герхард Шредер. Після “відпустки”, проведеної в Москві, Шредер заявив про необхідність запустити Північний потік-2, від якого Німеччина відмовилася через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

“Коли справи підуть зовсім туго, цей трубопровід є, і з обома газопроводами Північний потік проблем з поставками для німецької промисловості та німецьких домогосподарств не буде. Якщо ви не хочете використати Північний потік-2, вам доведеться зіткнутися з наслідками. І вони будуть величезними в Німеччини”, – сказав він.

Шредер із Москви привіз й інші ідеї, наприклад, про те, що Кремль готовий завершити війну дипломатичним шляхом, а Україна має відмовитися від Криму та НАТО, та й взагалі федералізуватися.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я