На голову Новини Фінансування громадських організацій повинно бути прозорим (ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ)

Фінансування громадських організацій повинно бути прозорим (ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ)

240
0

Вінницька незалежна профспілка «Голос народу» підтримує ініціативу Уряду України відносно розроблення ефективних та прозорих схем державної підтримки Інститутів громадянського суспільства

Вінницька незалежна профспілка «Голос народу» підтримує ініціативу Уряду України відносно розроблення ефективних та прозорих схем державної підтримки Інститутів громадянського суспільства (доручення Міністерству економіки та іншим органам виконавчої влади від 3 квітня 2010 р. №17406/1/1 – 10).

Система державної фінансової підтримки громадських організацій, існуюча на сьогоднішній день, не забезпечує достатньо ефективного використання бюджетних коштів та не сприяє реалізації завдань Уряду України. В минулому році в Державному бюджеті України було передбачено понад 187 мільйонів гривень для фінансової підтримки окремих інститутів громадянського суспільства. Лише третина з цих коштів розподілена на прозорих конкурсних засадах. Решта сум розподіляються недостатньо прозоро серед вузького кола організацій.
Наприклад, тільки близько двох десятків одних і тих самих громадських організацій інвалідів регулярно отримують державну фінансову підтримку через Міністерство соціальної політики України. Постанова Уряду від 26 березня 2008 року № 236 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів державного бюджету для надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів» передбачає, що розподіл таких коштів здійснюється на підставі рішення робочої групи, утвореної Міністерством праці за участю представників усіх громадських організацій, претендуючих на отримання фінансової підтримки в відповідному бюджетному році.

Органи виконавчої влади не завжди встановлюють публічні пріоритети державної фінансової підтримки громадських організацій або не узгоджують ці пріоритети із завданнями політики Кабінету Міністрів. Порядок та критерії відбору громадських організацій як одержувачів бюджетних коштів не визначені. Прийняття рішень про надання фінансової підтримки від держави часто здійснюється в умовах конфлікту інтересів. Належний моніторинг та оцінка діяльності, здійсненої громадськими організаціями за рахунок бюджетних коштів, не здійснюються. Фактично, витрачання коштів з бюджету не забезпечує досягнення цілей державної політики.

Висловлюємо свою підтримку проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм і заходів, розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надаватиметься державна фінансова підтримка», розробленому Міністерством економіки на виконання доручення Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова від 03 квітня 2010 р. № 17406/1/1-10.

Затвердження такого порядку рішенням Кабінету Міністрів дозволяє створити єдиний для всіх органів виконавчої влади України прозорий порядок розподілу коштів для відповідної державної фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства, а також уникнути конфлікту інтересів.

Просимо підтримати проект Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм і заходів, розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надаватиметься державна фінансова підтримка» та доручити зацікавленим центральним органам виконавчої влади доопрацювати цей документ, та внести на розгляд до Кабінету Міністрів України.

З повагою, Почесний голова
Вінницької незалежної профспілки
«Голос народу» Віктор Малиновський

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я