Економіка Фальшиві гривні наповнили Україну!

Фальшиві гривні наповнили Україну!

997
0
Мошенничество

Підроблені купюри продають в інтернеті, докладаючи інструкцію, де можна збути.

Україну наповнили підроблені гривні номіналом 200 і 500 грн. Фальшивки в відкриту рекламують в інтернеті і продають за 30-50% від вартості номіналу через популярні месенджери за допомогою відправок “Нової Пошти” з післяплатою і “закладок”. При цьому, як кажуть в НБУ, останнім часом на ринку з’явилося більше підроблених п’ятисоток, які зловмисники збувають на ринках і через банківські термінали.

Торгівля через Telegram.

У соцмережі Instagram користувачам досить активно пропонують підписатися на закритий канал в Telegram і придбати фальшиві гривні, обіцяючи високу якість товару. Найчастіше сучасні фальшівомонетчікі пропонують  купюри по 200 і 500 грн за ціною від 30 до 50% від номіналу. Зустрічаються навіть “акції”, коли пробні партії продаються за 5-10% від номіналу.

Як запевняють продавці, їх банкноти родом з “ЛНР” і були зроблені на оригінальних верстатах. В середньому певні суми підробок пропонують за такими цінами: 15 тис. “Фальші” – 5250 грн, 20 тис. “Фальші” – 7000 грн, 30 тис. “Фальші” – 10 500 грн.

Цікаво, що зловмисники, озброєні новітніми технологіями друку, активно залучають до своєї діяльності легальний бізнес. Фальшивки пересилають через популярні поштові сервіси доставки і пропонують збувати їх через мережі платіжних і банківських терміналів. І щоб у покупців не було сумнівів в сумлінності продавців, ділки пропонують придбати їх товар без передоплати, а сплатити при отриманні у відділенні “Нової Пошти” післяплатою.

У зоні ризику – інтернет-магазини і фастфуд.

До того ж ділки на своєму каналі роздають поради, як краще позбутися від підробок. “Отже, варіанти зливу: 1. Розмін в кіосках, магазинах, фуд-кортах, фастфудах, транспорті і т. Д. – кращий спосіб, висока безпека, можна розміняти в будь-якому місті і великі обсяги. 2. Купівля за” фальш “товарів з OLX, інтернет-магазинів і т. д. – також відмінний метод, інструкцію даю при покупці “фальші”. 3. Злив через термінали. термінали беруть не всі купюри і не завжди, та й великі обсяги злити через термінали стрьомно, так як там камери. Пару тисяч в місяць можна “, – радять злочинці.

Світовій історії відомо безліч прикладів, коли фальшиві гроші використовували воюючі країни для підриву економіки протиборчої країни. “Тому будь-які подібні речі повинні бути ретельно перевірені правоохоронними органами. Адже важливо не просто вилучити ці підробки, а й знати цілі, які переслідують зловмисники, поширюючи їх”.

Не завжди відрізнити

У Нацбанку відзначили, що останнім часом стали більше вилучати підроблених купюр в 500 грн. Вони складають майже половину (46%) виявлених фальшивок. Кожна четверта підробка (27%) – це купюра в 100 грн. Ще 11% фальшивок доводиться на купюри в 200 грн.

“У серпні-вересні в Україні було зафіксовано зростання вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 грн зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту”, – заявили в НБУ. При цьому у відомстві попереджають, що без спеціального обладнання відрізнити підробку досить складно.

На що звернути увагу?

Проаналізувавши вилучені п’ятисотки, в НБУ назвали кілька відмінностей від справжніх банкнот:

– підробки більш щільні на дотик, так як склеєні з двох листів паперу, і з більш блідим зображенням.

– Голограма на лицьовій стороні не змінює колір при зміні кута нахилу, немає ефекту латентного зображення номіналу в лівому нижньому кутку

– водяні знаки і зображення на захисній стрічці нечіткі.

При перевірці банкноти в ультрафіолетовому світлі видно, що на підробці імітована флуоресцентна захист (світяться в ультрафіолеті елементи), але кольори більш яскраві, аніж у справжніх банкнот, зображення зрушено, а світяться нитки зеленого, а не зелено-червоного кольору, як в оригіналу.

Крім того, деякі продавці “фальші” вказують, що відмінною рисою їх продукції є однаковий номер на всіх купюрах.

Що робити з підробкою?

Якщо вам “пощастило” обзавестися підробленою купюрою, в поліції радять негайно повідомити про знахідку в правоохоронні органи, зателефонувавши за номером 102. Прибулі співробітники вилучать у вас купюру і попросять написати пояснювальну записку про те, звідки вона у вас з’явилася. Але в такому випадку, існує високий ризик, що сам заявник потрапить під роздачу.

“Якщо ви точно знаєте, де вам дали таку купюру, наприклад, в супермаркеті, то ви можете звернутися туди з вимогою поміняти її. І тут вже все буде залежати від позиції конкретної адміністрації. Іноді магазину простіше поміняти купюру, нехай навіть собі в збиток, ніж мати клопіт з поліцією і перевіркою всіх касових коштів.

А ось якщо ж вашу підробку виявили в торговій мережі, тобто шанс нарватися на кримінальний злочин. “Торговельні мережі за законом повинні заявляти про кожному подібному випадку. А поліція, відповідно, відкривати кримінальні справи. При цьому розмір підробки не має значення, і для кримінальної відповідальності досить однієї фальшивої гривні.

В такому випадку підсумок кримінальної справи буде залежати від того, чи знайдуть умисел, без наявності якого притягнути до кримінальної відповідальності не можна. Адже людина з об’єктивних причин може не усвідомлювати, що гроші підроблені.

Однак якщо після отримання фальшивих банкнот людина, виявивши підробку, вирішила збути її як справжню, вона  буде підлягати кримінальній відповідальності…

Джерело