На голову Новини Файл про розшук екс-міністра оборони Єжеля заблокували тимчасово – Укрбюро Інтерполу

Файл про розшук екс-міністра оборони Єжеля заблокували тимчасово – Укрбюро Інтерполу

117
0

Наразі Офіс із юридичних питань Інтерполу перевіряє оголошення Єжеля в розшук на відповідність статті 3 Статуту Організації.

В Українському бюро Інтерполу підтвердили інформацію про блокування файлу щодо міжнародного розшуку колишнього міністра оборони Михайла Єжеля, пояснивши це тимчасовою перевіркою, повідомляє tyzhden.ua

В Укрбюро нагадують, що клопотання про публікацію відповідного файлу було внесене Службою безпеки України ще в червні.

“03.06.2016 за ініціативи Служби безпеки України до обліків Генерального секретаріату Інтерполу було унесено клопотання про публікацію циркулярного розшукового повідомлення щодло міжнародного розшуку Єжеля М.Б.. з метою його арешту та подальшої екстрадиції в Україну, для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України”, – йдеться у відповіді на запит.

“Наразі доступ до файлу щодо міжнародного розшуку Єжеля тимчасово заблокований на час проведення перевірки Офісом з юридичних питань Інтерполу відповідності оголошення його розшуку статті 3 Статуту Організації”, – сказано в тексті.

Повідомляється, що станом на 26 жовтня запитів до Генсекретаріату Інтерполу про припинення міжнародного розшуку Єжеля Укрбюро не надсилало.

Зазначимо, 24 жовтня ЗМІ повідомили, що комісія з контролю за файлами Інтерполу заблокувала картку колишнього міністра оборони Михайла Єжеля.

Нагадаємо, у серпні 2014 року Генпрокуратура оголосила підозру Михайлу Єжелю у справі щодо знищення тилового забезпечення української армії за ст. 401-403 Кримінального кодексу. У квітні 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура здійснює досудове розслідування стосовно Єжеля за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем. 

Про підозру Єжелю ГПУ оголосила 11 березня 2016 року.

22 серпня суд дозволив Головній військовій прокуратурі провести спеціальне досудове розслідування щодо Єжеля. У ГПУ повідомили, що екс-міністр оборони підозрюється в тому, що, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб протягом 2011 – 2012 років видав чотири окремі доручення, за яким оплата комунальних послуг, спожитих суб’єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації.

Зазначеними діями завдано матеріальної шкоди державі на загальну суму близько 43 млн грн, чим заподіяно тяжкі наслідки. Його оголосили в державний розшук.

6 вересня повідомлялося, що військова прокуратура розпочала спеціальне заочне розслідування щодо Єжеля у зв’язку з його неявкою на допит. За інформацією військової прокуратури, розслідування вже завершене. Згодом у ГПУ заявили, що екс-міністр оборони ухиляється від ознайомлення зі справою. У зв’язку з цим, Печерський районний суд Києва встановив термін, протягом якого екс-міністр має ознайомитися з матеріалами справи. Після закінчення цього терміну справу з обвинувальним актом направлять до суду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я