На голову Новини Європейський газовий мат для Росії

Європейський газовий мат для Росії

169
0

 Без перебільшення можна стверджувати, що в середу 01 жовтня 2014 року з початком поставок неросійського, норвежського газу, почалася нова ера незалежної (від Москви) України

Без перебільшення можна стверджувати, що в середу 01 жовтня 2014 року з початком поставок неросійського, норвежського газу, почалася нова ера незалежної (від Москви) України. І поклав цей початок не відомий політик, а просто фахівець, патріот, керівник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Саме він, за благословення керівництва держави, уряду і енергетичної галузі на минулому тижні у Норвегії вперше в історії підписав контракт з компанією Statoil на поставку в Україну неросійського газу.

 

Далеко не всі і не скоро в Україні зрозуміють що ж відбулося першого жовтня 2014 року. Але – це справжній прорив на газовому напрямку. Другий прорив (перший був тоді, коли остаточно переконали Словаччину щодо реверсу), який стверджує послідовність держави Україна.

У такий спосіб Нафтогаз насамперед суттєво зменшив можливості росіян шкодити поставкам газу в Україну за реверсними схемами.

Мабуть найближчим часом ми станемо свідками вдячних бесід глави нашої держави з главою Норвегії, керівника уряду України із його норвежським колегою і т.д.

Очевидно, що наразі йдеться про невеликі обсяги, що поставлятимуться нам через Словаччину. Але ж це тільки початок, торування дороги.

Очевидно, що це суттєво посилить нашу переговорну позицію з РФ щодо ціни на російський газ.

Очевидно, що прихід норвежського газу стане тим довгоочікуваним доровказом для іноземних інвестицій в економіку нашої держави.

Також очевидно, що Кремль з властивою йому люттю відповість. Мабуть ескалацією військових дій на Донбасі.

Заради справедливості, варто відзначити, що початок цьому процесу було покладено в далекому 2008 році, коли тодішній третій президент України схвалив концепцію стратегічного співробітництва норвежської компанії Statoil з нашою державою. Безумовною є заслуга і нинішнього президента України, і глави уряду України, і всіх, хто причетний до організації поставок норвежського газу в Україну.

Тому недавно ми і передбачали саме такий розвиток подій.

Невідомо, чи керівники українського газового напрямку грають в шахи, але мат Міллеру і В. Путіну вони поставили знаменитий. Поставили і, мабуть, змусили їх матюкатися. Адже ж по-іншому в РФ не звикли, не вміють. 

 

Богдан Соколовский

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я