Новини Єрмолаєв виключив можливість розколу України

Єрмолаєв виключив можливість розколу України

302
0

 Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові Андрій Єрмолаєв виключає можливість розколу України.

 Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові Андрій Єрмолаєв виключає можливість розколу України.

Таку думку він висловив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна».

«Перестаньте дивитися на карту, подивіться на саму країну. Розколотися – це в сенсі хтось паркан поставить? Чи може нові держави з’являться? Саме слово «розкол» створює психологічний ефект прийдешньої катастрофи. Нічого не розколеться», – сказав політолог.

За його словами, «на жаль, як показало життя, в цій країні можливі конфлікти в жорстокій формі». «Країна многоукладна і в соціальному, і в економічному планах. І різниця ця проходить не по берегах, а живе в історичній пам’яті і практичному досвіді відносин. Це різниця радянського і європейського цивілізаційних укладів. І апологети україно-російського протиставлення у цьому сенсі або не розуміють, або примітивно спекулюють на побутових стереотипах», – зазначив Єрмолаєв.

Він підкреслив, що ці два уклади – радянський і європейський – по-різному облаштовані та формувалися в різний час. «Для одних актуальна пам’ять вимірюється сотнею-двома років (життя, робота, символи, звички, історія міста), для інших – майже півтисячею. Одні регіони розвивалися вже в епоху освоєння південних степів і індустріалізації, і їх особиста і колективна історія пов’язана з цим історичним часом. А інші в своїх містах пам’ятають ще Магдебурзьке право. Але все це – громадяни однієї країни. І важливо розуміти, що сучасна Україна не відроджується, а є новим проектом», – вважає Єрмолаєв.

Політолог зазначив, що в такому складі території України в історії не було. «Вона сформувалася на карті в радянський час, а була заснована в 1991-му. Так що ми – свого роду пострадянська «центральноєвропейська Америка». І тільки піднімаємося на ноги – прислухаємось до себе, освоюємо, вчимо мови, перечитуємо літературу, порівнюємо історію», – резюмував він.

Джерело: DT.UA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я