На голову Новини Електронні квитки в громадському транспорті почнуть діяти після травневих свят

Електронні квитки в громадському транспорті почнуть діяти після травневих свят

126
0

Закон про впровадження автоматизованих систем оплати проїзду в міському громадському транспорті (електронний квиток) набуде чинності 7 травня.

Закон був прийнятий Верховною Радою 17 січня, підписаний Президентом Петром Порошенком 3 лютого, опублікований в офіційній парламентській газеті “Голос України” у вівторок 7 лютого і набирає чинності через 3 місяці після опублікування, тобто 7 травня, передають Українські Новини.

У той же час протягом зазначених трьох місяців Кабінет Міністрів повинен розробити та затвердити порядок взаємодії органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення по забезпеченню осіб, яким законом надано право пільгового проїзду, електронними квитками на безоплатній основі у разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду; привести свої нормативно-правові акти і забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.

Документом автоматизована система обліку оплати проїзду визначена як програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка.

Електронний квиток – це проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду дає право пасажиру на отримання транспортних послуг.

Органам місцевого самоврядування надані повноваження щодо введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду, встановлення порядку її функціонування, а також форм носіїв, видів, порядку звернення та реєстрації проїзних документів, також за визначенням особи, яка уповноважена збирати плату за транспортні послуги у випадках впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Також закон встановлює обов’язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду, і обов’язки для пасажирів здійснювати реєстрацію проїзних документів в населених пунктах.

Крім того, документ передбачає збільшення штрафу за безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті з 20-кратного до 30-кратного розміру вартості проїзду.

Порошенко підписав закон про введення електронного квитка в громадському транспорті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я