На голову Новини Експерт розповів, чи варто йти в «обмінки», і в якій валюті зберігати...

Експерт розповів, чи варто йти в «обмінки», і в якій валюті зберігати гроші

139
0

Якщо хтось збирається витратити свої валютні заощадження досить скоро протягом двох-трьох місяців, то в такому разі не радив би вчиняти будь-які обмінні операції з гривнею або, навпаки, з “американцем”.

Якщо хтось збирається витратити свої валютні заощадження досить скоро протягом двох-трьох місяців, то в такому разі не радив би вчиняти будь-які обмінні операції з гривнею або, навпаки, з “американцем”.

 

 

Так вважає директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.

 

«А от якщо поставлено завдання щодо заощадження і накопичення грошових коштів на період одного-двох років, то віддав би перевагу долару США, який має кращі перспективи, ніж наша національна валюта, тому що в тривалому проміжку часу зберігаються фактори сильного тиску на гривню», – вважає експерт.

 

«Для коротких термінів порадив би вибрати, зокрема, короткостроковий банківський депозит, тому що на кожній валютній операції ми втрачаємо спред, тобто різницю між ціною купівлі та продажу валюти», – додав Гончаров.

 

Разом з тим економіст стверджує, що має пройти певний час, щоб учасники ринку і населення змогли все-таки зважитися на те, щоб відкладати гроші на більш спокійний час і на більш тривалий термін, а «не пускати гроші в короткострокові валютні операції».

 

Фінансово спроможним громадянам Гончаров також радить свій гривневий еквівалент перевести в цінні папери.

 

«У такій ситуації що ж ще можна робити нашим фінансово заможним громадянам та підприємцям? Важко відповісти на це актуальне питання, тому що дуже складно спрогнозувати, як будуть далі розвиватися події. З цієї причини, якщо у вас всі гроші в гривні, рекомендував би також частину з них перекласти в цінні папери інститутів спільного інвестування, які разом з підприємствами реального сектора економіки виробляють конкурентну продукцію і генерують дивідендну базу», – вважає Гончаров.

 

Однак, якщо у вас накопичилася зовсім невелика сума – варто почекати, радить експерт.

 

Джерело: news.finance.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я