На голову Новини Експерт назвав головні недоліки бюджету 2016

Експерт назвав головні недоліки бюджету 2016

123
0

Як відомо, українські політики тягнули “до станнього” з прийняттям бюджету на 2016 рік, а нарешті прийнявши його, допустили ряд недоліків.

Більшість експертів ще до його ухвалення стверджували, що він буде корупційним та не орієнтованим на середніх жителів. 

Так, як стверджує екс-міністр економіки України, президент “Центру ринкових реформ України” Володимир Лановий, Держбюджет-2016 не позначав пріоритетів розвитку країни, його головний принцип – “зібрати і поділити”.

Аналізуючи бюджет 2016 експерт виявив 5 основних його недоліків, які негативно позначаться на розвитку країни в цілому і житті кожного її жителя: 

“Перший негатив – величезне зростання внутрішнього і зовнішнього боргу, заплановано 230000000000 гривень нових позик. Це більше, ніж у Януковича”, – заявив він. Лановий пояснив: “Україна – дев’ята країна в світі з вивезення капіталу; щороку вивозиться близько 12 мільярдів доларів. Тобто капітал іде, а уряд з закритими очима збирається звідкись витягати більше 200000000000. Звичайно, спрацюють відомі нам” друковані “механізми і ми знову отримаємо нестабільну гривню, девальвацію “.

Другий негатив – “величезні субсидії на +340000000000”. “Це не іграшки – це величезний фінансовий потік, який використовується даремно. Фактично ці гроші безпосередньо йдуть для” Нафтогазу України “і всієї енергетичної мафіозного угрупування – від керівництва уряду до керівників окремих підприємств, що входять в ці клани”.

Третій недолік полягає в тому, що чиновникам в черговий раз підвищують зарплати. “З одного боку, заявляється про скорочення органів державного управління, а з іншого, з’являються нові органи. Зарплати чиновникам підвищують до 25% – додатково до підвищення мінімальної зарплати. Тобто на тлі збіднення людей йде підвищення зарплат всьому чиновницькому братству. А гроші чиновникам – це проїдання, це непродуктивні витрати “, – підкреслив Лановий.

Четвертий негатив економіст бачить в небезпечній нормі, яка дозволяє уряду “самостійно збільшувати нормативи по боргах і кредитах- поза лімітів, встановлених бюджетом. Тобто буде кредитна вакханалія”.

І, нарешті, “триває ганебна практика фінансування державних підприємств, державних монополій, державних банків, державного Фонду гарантування вкладів з бюджету і ресурсів Нацбанку. Це основа для корупції”, – переконаний Лановий.

Таким чином, “негативні тенденції 2015 року, на жаль, будуть продовжені. У нас продовжиться спад виробництва, банки будуть і далі падати, звужуватиметься внутрішній ринок споживання”, – спрогнозував він.

ogo.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я