На голову Політика Екс-президента звинувачують у злочинах проти людяності !

Екс-президента звинувачують у злочинах проти людяності !

260
0

Колишній голова “Фронту національного порятунку”, екс-президент Румунії Іон Ілієску і ще кілька колишніх високопоставлених державних чиновників звинувачують у злочинах проти людяності.

Про це поінформували у Генеральній прокуратурі Румунії, яка розслідує факти незаконного використання вогнепальної зброї під час повалення комуністичного режиму в грудні 1989 року.

Доказова база свідчить: з 22 грудня 1989 року (початок повстання проти комуністичного режиму в країні ) всі збройні сили Румунії, включаючи збройні формування МВС і Департаменту Національної безпеки, Патріотичні гвардії перебували в підпорядкуванні створеної в ті дні Ради Фронту Національного порятунку. Всі обвинувачені (Іон Ілієску та кілька колишніх членів румунського уряду) причетні до здійснення диверсій проти мирних маніфестантів – йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Саме з їх вини для розгону демонстрантів була відкрита хаотична стрілянина. За даними слідства, з 22 по 30 грудня було відстріляно близько 13 мільйонів патронів.

У результаті стрілянини загинуло понад 800 осіб, більш як дві тисячі поранено, багатьох маніфестантів було заарештовано.

У 2015 році слідство у справі про незаконне застосування зброї під час мирних маніфестацій призупинили, однак згодом слідство було відновлено.

Під час грудневих подій 1989 року Іон Ілієску був обраний головою Фронту Національного порятунку. Він двічі (з 1990 по 1996 і з 2000 по 2004 роки) обирався на пост президента Румунії. Йому 88 років.

А як ви вважаєте, чи можна назвати людяним комунально-тарифний і ціновий геноцид уряду Порошенка і Гройсмана проти Народу України?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я