Економіка Економіку України сильно недооцінюють!

Економіку України сильно недооцінюють!

476
0

В Україні створені всі макроекономічні основи, щоб економіка країни зросла на 5% в 2020 році, як того хоче прем’єр Гончарук.
Значні досягнення України в 2019 році погано вивчені як в Україні, так і за кордоном. Ймовірно, цей факт не дивує нікого, так як українці зазвичай очікують від свого уряду гіршого, а іноземні ЗМІ рідко достовірно висвітлюють українські реформи. Зокрема, з вересня 2019 року медіа США спотворювали ситуацію, використовуючи негативні заголовки, пов’язані з імпічментом свого президента Дональда Трампа.

Проте, не можна недооцінювати прогрес, досягнутий Україною за останні 12 місяців. Він проклав шлях до подальшого значного прогресу в 2020 році. Ключові галузі, на які варто звернути увагу, буде “чистка” в правоохоронних органах України, поліпшення державного управління і відкриття всіляких конкурентоспроможних ринків.

У 2019 гривня була найбільш зростаючою валютою в світі: її курс по відношенню до долара США виріс на 19%. Щоправда, не забуваймо, НАСКІЛЬКИ її перед цим знецінило бездарне “керування” голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, слуги корупціонера Петра Порошенка…

Середньомісячна українська зарплата теж виросла… Хоча, прибутковість облігацій і процентні ставки впали.

Дійсно, на сьогоднішній день основна проблема полягає в тому, що гривня зростає занадто швидко. Це змушує Національний банк купувати більше доларів і знижувати облікову ставку.

Крім цього, минулий рік ознаменувався двома найбільш вільними і справедливими загальнонаціональними виборами в історії незалежної України.

Оскільки боротьба з корупцією була головною турботою виборців, стару гвардію безцеремонно вигнали з лав влади. Це призвело до безпрецедентної зміні поколінь в українській політиці. Вражає, що 80% нових парламентаріїв, які зайняли свої місця в серпні 2019 року, були новачками.

Тільки два міністри попереднього уряду ЧОМУСЬ були знову призначені на свій пост. Така чистка була явно необхідна для боротьби з повсюдною корупцією. Важливо відзначити, що Україна зробила це демократичним шляхом. Важливо поширити подібну чистку кадрів на інші державні установи в 2020 році.

Звинувачувати “олігархів” в корупції в Україні, не називаючи нікого конкретного, – це поширене явище в країні. Я вважаю, що грабіжницький держава фактично представляє основну загрозу для економіки і добробуту України. На практиці люди, яких вважають олігархами, – ті, хто достатньо сильний, щоб захистити свою власність від “державних грабіжників”. Перш за все, від правоохоронних органів, що займаються корпоративним рейдерством. Щоб поширити права власності на більш широке ділове співтовариство, Україна повинна реформувати всі правоохоронні органи.

Адміністрація Володимира Зеленського вражаюче почала роботу в цьому напрямку. Державним інститутом, який найбільше завдавав шкоди, визнана Генеральна прокуратура. Новий генеральний прокурор Руслан Рябошапка почав ефективну чистку кадрів, вимагаючи від своїх прокурорів, як компетентності, так і чесності. Скасування депутатської недоторканності і відновлення закону про незаконне збагачення, також є важливими заходами. Крім того, парламент прийняв закон про чистку одіозного Державного бюро розслідувань, а Зеленський відправив у відставку його керівника.

Величезною проблемою залишається судова система країни. Ухвалення нового закону про судову реформу заперечується, а його реалізація неясна. 44 судді були призначені до Верховного суду після того, як не пройшли тести на чесність. Корумповані судді повинні бути також звільнені з судів нижчої інстанції (особливо у Вінниці!).Картинки по запросу фото СБУ

Значою перешкодою демократичності залишається Служба державної безпеки (СБУ). Отримавши нового керівника, цей інститут так і не піддався реформі. Парламент повинен прийняти закон про СБУ, який передбачає повну чистку кадрів на подобу проведеної в Генпрокуратурі. Якщо цього досягнуто, Україна буде мати у своєму розпорядженні  довіру з  правом власності, заохочуючи як українців, так і іноземців тримати більше коштів в країні.

Також 2020 повинен стати роком, коли українська держава зробить рішучий стрибок від бюрократії в радянському стилі до цифрового уряду. Незважаючи на випадкові спроби модернізувати державну адміністрацію України, велика частина адміністрацій залишаються за своїм характером бюрократичними. Багато документів вимагають тридцяти ручних підписів, при цьому ніхто не несе за них відповідальність. Ділові зустрічі присвячені збору підписів, а не серйозним аналітичним дискусій. Все це повинно змінитися.

Україні потрібна сучасна комп’ютеризована державна адміністрація. Естонія, в свою чергу, подала дуже цінний приклад. Зеленський знаходиться на правильному шляху зі своїм баченням “держави в смартфоні”. Будемо сподіватися, що нещодавно створене Міністерство цифровий трансформації, отримає необхідні повноваження для того, щоб модернізувати роботу уряду України.

Нарешті, ринки повинні бути відкриті. Україна має відмінний інструмент для цієї мети. Угода про асоціацію з Європейським союзом містить сотні правил відкриття безлічі ринків. В Україні вже багато законодавчих актів, але в багатьох випадках формальні правила ще не перейшли в повноцінну реалізацію, яка змусила б європейських конкурентів прагнути увійти в Україні в більш широкому масштабі.

Були прийняті закони про ринки електроенергії та газу. Так ринок електроенергії офіційно діє з липня 2019 року.

У другому і третьому кварталах 2019 року ВВП України досяг темпів зростання більш 4%. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук прагне до 5% в 2020 році і 7% в наступні роки. Це розумні і реалістичні цілі.

Джерело