На голову Новини Дипломатичні зв’язви між Україною та Росією можуть бути розірвані

Дипломатичні зв’язви між Україною та Росією можуть бути розірвані

150
0

Через загострення у Криму Росія готує розрив дипвідносин з Україною

Росія розглядає можливість розриву дипломатичних відносин з Україною після подій, що відбулися в Криму 7 серпня. Про це повідомляє російське видання “Известия” із посиланям на джерело у російських зовнішньополітичних колах,пише pogliad.ua

– Президент Володимир Путін заявив, що Росія не залишить без відповіді подію в Криму.Російський лідер звинуватив українську владу в переході до терору замість вирішення конфліктів мирним шляхом. Одним із можливих варіантів жорсткої відповіді може стати розрив дипломатичних відносин. У Москві цей варіант опрацьовують. Однак останнє слово залишається за главою держави, який прийме рішення на основі зібраних даних, – повідомив інформатор.

За словами заступника голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ РФ Володимира Джабарова, дипвідносини Росії і України і зараз є досить прохолодними і носять технічний характер.

– Після спроби терористичного акту, а також замаху на життя глави “ЛНР” Ігоря Плотницького та ескалації конфлікту в Донбасі Москві необхідно переглянути своє ставлення до київської влади, – наголосив він.

Джабаров вважає, що український президент Петро Порошенко перетворив Україну на країну-агресора.

– Тут йдеться не про український народ. Цей народ – братський для росіян. Я говорю про верхівку – радикалів, які прийшли до влади в результаті державного перевороту. Що стосується розриву дипвідносин – це прерогатива глави держави. Але Москві необхідно переглянути відносини з Києвом з урахуванням останніх подій. Про що говорити з державою, де на вулицях коїться беззаконня, орудують непідсудні батальйони, вбивають журналістів і практикуються тілесні покарання? – додав він.

Окремо Джабаров запевнив, що відмова президента Росії від участі в переговорах у “нормандському форматі” на полях G20 в Китаї є абсолютно виправданою, тому що “виходить, з одного боку, імітація мирних переговорів по Донбасу, а з іншого – удар в спину, диверсія на території іншої держави”.

Нагадаємо, 7 серпня російські прикордонники перекрили рух на усіх пунктах пропуску на адмінмежі між окупованим Кримом та материковою Україною. У російських ЗМІ почала з’являтися інформація про нібито перестрілку на адміністративному кордоні. Лише вранці 10 серпня усі три пункти пропуску знову почали працювати у штатному режимі. За ці три дні поблизу адмінкордону спостерігалася висока активність ЗС РФ. 10 серпня Федеральна служба безпеки РФ заявила про нібито запобігання в окупованому Криму терористичних актів, які нібито були підготовлені Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я