На голову Новини Донбаські терористи мають зброї на $400 млн, 60% якої – російського походження

Донбаські терористи мають зброї на $400 млн, 60% якої – російського походження

151
0

 На руках у донбаських терористів знаходиться зброя на суму $400 млн.

 На руках у донбаських терористів знаходиться зброя на суму $400 млн.

Про це пише Євгенія Підгайна у «Forbes».

За даними СБУ, за березень-травень вилучено 877 одиниць зброї, 1055000 патронів до нього, 322,23 кг вибухових речовин, 1169 гранат, мін і т. п. «Скільки зброї у найманців, не знає навіть їх керівництво», – говорить джерело «Forbes».

За приблизними оцінками глави Української асоціації власніків зброї Георгія Учайкіна, зараз у що знаходяться в зоні конфлікту 15 000-20 000 бойовиків знаходиться в розпорядженні мінімум 200 000 одиниць легкої стрілецької зброї. За усередненими цінами чорного ринку, це $400 млн.

Важливо враховувати, що чимало зброї дісталося бойовикам безкоштовно – шляхом грабежу відділень МВС, СБУ, військових частин. За оцінкою Учайкина, близько 50-60% зброї – російського походження.

З ним солідарний директор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник: «Співробітники силових відомств вже багаторазово фіксували номери, серії, які свідчать, що використовується зброя, якого не було на території України».

Виходячи з цих орієнтовних даних, російську зброю можна оцінити мінімум в $200 млн. У розрахунок не включені вартість патронів, гранат, крупного озброєння.

Також за даними групи «Інформаційне опір», бойовики оснащені зброєю, захопленою російськими військовими в Криму.Підтверджуються дані експертів і численними відеосвідчення використання «неукраїнського» зброї, наприклад, автоматів АК-100. Польські військові експерти упізнали свій ПЗРК Grom, який був проданий Грузії та «вилучений» росіянами в 2008 році.

На думку Учайкина, надалі число зброї буде тільки збільшуватися: «Недалеко від Артемівська в соляних шахтах Соледара знаходяться великі склади фактично "неврахованої" стрілецької зброї – від 5 до 15 млн одиниць. Поки немає достовірної інформації, захоплені вони. Але мені вже довелося бачити фотографії бойовиків зі зброєю з цих складів".

За даними української розвідки, перед закиданням в Україну диверсантів готують на військовій базі під Ростовом-на-Дону. Секретар РНБО Андрій Парубій вважає, що на базі знаходиться до 1000 бойовиків. Зміст подібної «школи» може обходитися до $40 тис на день (враховувалися тільки оплата інструкторів, витратні матеріали, харчування). Виходить, що тільки за останні два місяці на підготовку бойовиків пішло близько $2,4 млн.

«Всі ці гроші могли б бути спрямовані на розвиток більш важливих для росіян галузей – охорона здоров’я, освіта, якість доріг і т. д.», – підсумовує Мельник. Але, схоже, їх потреби враховуються в останню чергу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я