На голову Новини Долю льотчиці Савченко у Росії вирішує влада на горі, а не суд...

Долю льотчиці Савченко у Росії вирішує влада на горі, а не суд – Марк Фейгін

122
0

 Справа української льотчиці Надії Савченко вирішується керівництвом Росії, а не судом і слідством.

 Справа української льотчиці Надії Савченко вирішується керівництвом Росії, а не судом і слідством.

Про це заявив адвокат льотчиці Марк Фейгін, говорячи про перспективи звільнення Савченко, повідомляють «Подробиці».

«Перспектива хороша, діватися нікуди, доведеться її відправляти на батьківщину Надію Савченко. З іншого боку, ми розуміємо в яких політичних умовах це відбувається, і я допускаю, що керівництво Росії, а питання вирішується на самому верху, зрозуміло, ні в яких судах та слідствах, – можуть впертися, намагатися довести щось. Чи то для власного електорату, чи то для України, чи то для міжнародного співтовариства», – сказав адвокат.

Навіть якщо суд винесе обвинувальний вирок, адвокати можуть домагатися, щоб вона відбувала покарання в Україні – це передбачають договори між Україною та Росією. Втім, правозахисники розраховують на міжнародний тиск.

Цього тижня представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд під час слухань у Сенаті заявила, що поява Савченко в Воронезькому СІЗО доводить зв’язок Росії і сепаратистів.

«Її (Савченко) долею зацікавився верховний комісар ООН з прав людини. Я думаю, буде тиск на уряд РФ і Путіна, щоб усім стало очевидно, щоб весь світ дізнався про це неподобство, що це неприйнятна практика і це Росії не пробачать», – заявив правозахисник Євген Захаров.

Новий адвокат Марк Фейгін найближчі дні має намір зустрітися з Надією, щоб особисто з’ясувати у неї, що сталося з нею після того, як вона потрапила в полон. Якщо підтвердиться, що з Луганська її передали прямо в руки російських правоохоронних органів, він буде домагатися порушення кримінальної справи про викрадення людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я