Новини До Чечні привезли кілька десятків загиблих в Україні бойовиків, – місцеві ЗМІ

До Чечні привезли кілька десятків загиблих в Україні бойовиків, – місцеві ЗМІ

391
0

 Кілька десятків жителів Чечні, які брали участь у бойових діях в Україні і загинули в Донецькій області, доставлені за минулу добу на батьківщину, стверджують чеченські очевидці, називаючи цифри від 35 до 40-45 загиблих.

 Кілька десятків жителів Чечні, які брали участь у бойових діях в Україні і загинули в Донецькій області, доставлені за минулу добу на батьківщину, стверджують чеченські очевидці, називаючи цифри від 35 до 40-45 загиблих.

В силових структурах республіки цю інформацію воліють не коментувати, передає «УНІАН» з посиланням на видання «Кавказький вузол».

27 травня керівник української оперативної групи з інформування про антитерористичної операції Владислав Селезньов заявив, що в Донецькій області на стороні незаконних збройних формувань воює велика кількість вихідців з Кавказу.

Загиблі вихідці з Чечні воювали на Донбасі на боці сепаратистів, розповідають жителі Чечні.

«У мене родич працює в силових структурах. Він розповів, що вчора в республіку з України були привезені кілька десятків тіл загиблих там наших хлопців, які воювали на боці ополчення. Більшість убитих з Гудермеського, Шалінського і Урус-Мартанівського районів. В один з районів начебто привезли шість трупів, в іншій – чотири. Але цю інформацію особливо не поширюють. Тому що таку вказівку віддано керівництвом. Загиблих ховають на місцевих кладовищах», – повідомив один із жителів Чечні.

У боях в Україні беруть участь бійці колишніх батальйонів спеціального призначення та добровольці з інших структур, стверджує житель Шалінського району Чечні Апті.

«Коли кажуть, що там немає чеченців, це відверта брехня. За останні два тижні туди направлені бійці колишніх батальйонів спеціального призначення «Запад» і «Восток», які підкорялися ГРУ. Є також і як би добровольці з інших структур. Про понесені там втрати також ніхто не каже, але я знаю, що серед загиблих є мешканець нашого району, з села Герменчук, якого привезли вчора, здається, з Донецька. Також є вбиті з Урус-Мартана, Гудермеса та інших місць», – розповів він.

Участь чеченців у бойових діях на території України не є чимось незвичайним, вважає колишній депутат парламенту самопроголошеної ЧРІ часів правління Джохара Дудаєва.

«Практика використання чеченців і представників інших народів Північного Кавказу у вирішенні тих чи інших конфліктів, в яких порушувалися інтереси Росії, застосовувалася ще на початку 90-х років. Достатньо пригадати події в Нагірному Карабасі і Абхазії, де воювали такі чеченські польові командири, як Умалт Дашаев, Шаміль Басаєв, Руслан Гелаев та інші, які потім стали широко відомими», – розповів він на умовах анонімності.

За словами джерела, сьогодні в Україну кинули так званих «кадировців».

«Туди їдуть найманці, яким обіцяли гарні гроші, і ті, кого туди як би відрядили по службі. В цілому населення дуже негативно ставиться до того, що сьогодні відбувається на сході України, тому що наш народ протягом останніх 20 років двічі випробував на собі всі жахи війни», – сказав він кореспонденту «Кавказького вузла».

У силових структурах Чечні стверджують, що всі співробітники підрозділів правоохоронних органів республіки «знаходяться в місцях своєї постійної дислокації і не виконують жодних завдань за межами регіону».

«Наших співробітників на Україні немає. Можливо, там знаходиться деяка кількість добровольців, але до силових структур республіки вони відношення не мають. Що ж стосується даних про загиблих в Донецьку жителів нашої республіки, то якоїсь достовірної інформації з цього приводу у нас немає», – заявив офіцер силових структур Чечні.

Глава Чечні Рамзан Кадиров 28 травня спростував інформацію про присутність озброєних жителів республіки на сході України. «Я офіційно заявляю, що це не відповідає дійсності. Ніякі «чеченські військовослужбовці» і, тим більше, «військові колони Чечні» в конфлікті не беруть участі», – написав Кадиров в своєму Instagram.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я