На голову Новини “ДНР” назвала 43 підприємства, якими планує “управляти”

“ДНР” назвала 43 підприємства, якими планує “управляти”

163
0

Так звана “Рада міністрів” самопроголошеної “ДНР” опублікувала список українських державних та приватних підприємств, розташованих на неконтрольованій Києвом території Донбасу, які вона бере під своє управління.

Список опублікований на сайті “Ради міністрів”, пише ВВС Україна.

Раніше подібний список опублікували на сайтах “ЛНР”.

У списку самопроголошеної “ДНР” – 43 підприємства. За даними кількох інтернет-ресурсів Донецької області, більшість з них належать структурам бізнесмена Ріната Ахметова.

“ДНР” вказує, які відомства “республіки” перебирають на себе управління – це так звані міністерства промисловості і торгівлі, вугілля та енергетики, доходів і зборів транспорту, зв’язку, інформації та інших, а також “Внешторгсервис”. До списку увійшли, зокрема, металургійні, коксохімічні, трубні заводи: “Макіївкокс”, “Єнакіївський металургійний завод”, “Харцизький трубний завод”, “Єнакіївський коксохімпром”, концерн “Стирол”, “Комсомольське рудоуправління”, “Донецьксталь-Металургійний завод Донецьк”.

У переліку – шахти “Комсомолець Донбасу”, імені Засядька, Зуївська ТЕС, Донецькобленерго.

У списку також “Укртелеком”, ТОВ “Астеліт (“Лайфселл”), Українська акціонерна страхова компанія “АСКА”, банк ПУМБ, корпорація “Міжрегіональний промисловий союз”, стадіон “Донбас-Арена”, редакція газети “Донецкие новости”, готелі “Донбас-Палас” і “Park Inn by Radisson Donetsk”.

У списку “ЛНР” – Алчевський металургійний комбінат, “Алчевськкокс”, вугледобувні підприємства “Краснодонвугілля”, “Ровенькиантрацит”, Свердловантрацит”.У самопроголошених “ДНР/ЛНР” заявили, що підприємства під українською юрисдикцією на тимчасово окупованій території Донбасу переходять під їхнє “зовнішнє управління”. Керівництво самопроголошених республік заявляло, що рішення ухвалили у відповідь на блокування торгівлі з “республіками”, яке триває вже понад місяць на лінії розмежування у зоні АТО.

“ДНР-ЛНР” повідомили, що створили штаб, який розробить план заходів, “спрямованих на забезпечення функціонування підприємств”, а також забезпечить “захист прав трудових колективів”.

Одразу ж після цих заяв Служба безпеки України повідомила, що перехопила телефонну розмову лідера “ДНР” Олександра Захарченка про долю “націоналізованих” українських підприємств.

У відомстві вважають, що ця розмова доводить, що більшість “найпривабливіших українських економічних активів на тимчасово окупованій території Донеччини російські куратори планують передати структурам олігарха Сергія Курченка”.

Президент Петро Порошенко назва “жахливим порушенням міжнародного права” рішення так званих “республік” взяти під контроль українські державні і приватні підприємства, розташовані на території “ДНР-ЛНР”. Він заявив, що де-факто ідеться про те, що цю конфіскацію здійснила Росія.

1 березня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що дії “ДНР-ЛНР” “можна зрозуміти”, оскільки внаслідок блокади ці території опинилися у вкрай тяжкому становищі. Водночас, він заявив, що Росія не має ніякого стосунку до підприємств на тих територіях Донбасу.


Приєднатись до Громадського об’єднання “Голос народу”


 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я