На голову Сфера ЖКГ Для Ахметова влада вигадує пільги, а бюджет наповнює коштом українців, піднявши тарифи...

Для Ахметова влада вигадує пільги, а бюджет наповнює коштом українців, піднявши тарифи на газ!

125
0

Підвищення ціни на газ для населення України найперше вигідне українським олігархам, зокрема, ненаситному Ахметову!

Про це у Facebook написав голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг А. Герус.

“Підвищення цін на газ для населення пояснювали декількома аргументами. Перше — щоб були гроші для видобутку, задля енергетичної незалежності. Але план приросту видобутку газу на 2018 рік виконаний лише на 19 %. І то збільшилися технологічні втрати, тобто кількість товарного газу взагалі знизилася. “Нафтогаз” ще півроку тому визнавав, що збільшення кількості грошей ніяк не призведе до збільшення видобутку, “вузькі місця” в іншому (ліцензії тощо). Отже, на практиці аргумент про енергетичну незалежність — не аргумент.

Друге — збудуємо ринок газу. Але якщо раніше “Нафтогаз” казав, що конкуренція серед постачальників призведе до зниження цін для споживачів, то тепер виступає за ліквідацію постачальників-облгаззбутів. Називає їх непотрібними посередниками між “Нафтогазом” та населенням. А якби був ринок, то якраз мало би бути таких посередників багато, щоб створювалася конкуренція між постачальниками. Анбандлінгу “Нафтогазу” (відділення труби від торговця газом) також немає”, — наголосив експерт.

Андрій Герус стверджує, що ще мінімум 5 років ніякого ринку газу для населення не буде!

“Залишається третій аргумент підвищення — фіскальний, тобто наповнення бюджету. Останнє підвищення на 23 % дає приблизно 25 млрд грн додаткових грошей. За умови 100% оплати, ці гроші ідуть облгаззбутам, потім — “Нафтогазу”, потім — у вигляді податків і дивідендів від держкомпанії, потрапляють у бюджет. Але по-перше, коли гроші ідуть у бюджет таким складним шляхом, то по дорозі виникають “утруски та усушки” — до бюджету попадає далеко не 25 млрд грн живих грошей. А по-друге, що ж паралельно відбувається із бюджетом? І я навіть не про корупцію у використанні бюджетних грошей.

Оскільки бюджет вже наповнився грошима від населення і проблема дефіциту бюджету зникає, то далі уряд/Президент/коаліція починають роздавати податкові пільги важливим людям. Тобто олігархам”, — повідомив експерт.

Герус також навів кілька прикладів, коли підвищуючи тарифи для населення, влада підігрує конкретному олігарху — Рінату Ахметову:

“У Податковий кодекс вноситься пільга на ПДВ при імпорті енергетичного обладнання. Спочатку підвищується, але потім відміняється екологічний податок на викиди СО2. Це все вигідно Ахметову”.

“Деякі справедливі податки просто не приймаються. Так податковий комітет Южаніної навіть не розглядав зареєстровані зміни, щоб підвищити ренту на вугілля до 5 %. Ахметов і далі буде платити найнижчу у світі ренту на вугілля — 0,75 %, а Україна недоотримає 3-4 млрд грн у рік. Таким чином, державний бюджет наповниться від підвищення цін на газ для населення.

Олігархи мають подякувати всім українцям, які змушені платити більше. Бо тепер найбагатші люди за невеличкий відкат отримають податкову пільгу або відміну підвищення податків. Чомусь у цій державі населення вже зараз має платити європейську ціну на газ. Але Ахметов вже зараз має платити в десятки разів нижчий податок на екологію або ренту на вугілля. Такі реформи справедливі?

Також в Україні для 2-3 млн українських сімей відмінили субсидію, це ще зекономить понад 5 млрд грн у бюджеті. Ці люди, а також решта понад 50 % домогосподарств, які тепер додатково наповнюють бюджет, стали відносно біднішими.

Ахметов та вузька група інших бенефіціарів реформ стали відносно багатшими, адже їм тепер не треба додатково наповнювати бюджет”, — наголосив експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я