На голову Новини Директор “Укрспирту” і екс-депутат “Свободи” “Пупс” спішно вирішують, що робити з корупційним...

Директор “Укрспирту” і екс-депутат “Свободи” “Пупс” спішно вирішують, що робити з корупційним скандалом в спиртовій галузі

174
0

Директор ДП “Укрспирт” Михайло Лабутін і колишній нардеп від ВО “Свобода” Ігор Кривецький (головний спонсор партії Тягнибока) відбули до Західної Європи для зустрічі без зайвих свідків, щоб вирішити, що робити з корупційними скандалами і схемами в спиртовій галузі України, які стали набирати публічності.

Директор ДП “Укрспирт” Михайло Лабутін і колишній нардеп від ВО “Свобода” Ігор Кривецький (головний спонсор партії Тягнибока) відбули до Західної Європи для зустрічі без зайвих свідків, щоб вирішити, що робити з корупційними скандалами і схемами в спиртовій галузі України, які стали набирати публічності.

 

Про це кореспонденту Українських Новин повідомив інформоване джерело, близьке до керівництва спиртової галузі. “В Україні небезпечно. Кривецький і люди, які з ним пов’язані, завжди так роблять, коли реально починає смердіти гаром: вилітають на розмови далеко за межі України. Журналістські розслідування про діяльність Лабутіна, екс-міністра АПК Швайки і самого Кривецького викликали у них серйозне занепокоєння “, — розповіло джерело.

 

Співробітники аеропорту “Бориспіль” підтвердили, що в минулу суботу, 29 листопада, Михайло Лабутін пройшов реєстрацію і піднявся на борт літака, який взяв курс на Мілан. На наступний день — у неділю, 30 листопада, на борт літака, що прямував до Ніцци, піднявся Ігор Кривецький.

 

“Після поразки на недавніх парламентських виборах, партія ризикує втратити свої кадри у виконавчій владі. У тому числі, у сфері АПК. Однак таку” хлібну “галузь, як виробництво спирту, ні Кривецький, ні Лабутін втрачати не хочуть. Розсекречені недавно корупційні схеми в спиртовій галузі України змушують їх подумати навіть про те, щоб відійти від справ в “Укрспирті”. Інакше вони б не зустрічалися десь на лазурному узбережжі Франції “, — стверджує співрозмовник.

 

За словами джерела, зараз за вказівкою Лабутіна, процес зміни керівництва спиртзаводів прискорився: “Вони планували робити це поетапно. Але на тлі всього цього скандалу Лабутін почав нашвидку міняти керівників підприємств в областях, призначаючи на посади людей, які ще недавно караулили підприємства через затемнені вікна джипів”.

 

Так, джерело стверджує, що керівником Рава-Руського МПД став Тарас Галайко, на Воютицький МПД “смотрящим” поставили Петра Фельщинського. Сергія Піртка “кидають” на Вузлівське, Василя Задорожного на Струтенське, Олега Кокотайло на Великолюбінське а Юрія Лучечка на Сторонибабське МПД. Це при тому, що у Великому Любіні завод не працює, а бухгалтеру і навіть комірнику наказали пакувати речі. А в Рава-Руській на колишнього керівника спиртзаводу Романа Лягнера відкрили кримінальну справу.

 

Не краща ситуація і в інших регіонах, зокрема — на Тернопільщині та Рівненщині. Трудові колективи виступають категорично проти “смотрящих” від Лабутина, фізично не пускають “рейдерів” на території заводів, зріють промислові бунти.

 

На скандал вже відреагували і в уряді. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що не виключає розформування ДП “Укрспирт” і розширення повноважень підприємств у регіонах. Однак, на думку спиртовиків, ця заява є швидше окозамилюванням і заспокоєнням журналістів, ніж реальною декларацією про наміри. Адже ліквідаційну комісію ДП “Укрспирт” очолив заступник міністра АПК Швайки Андрій Дикун.

 

Наприкінці минулого тижня в декількох центральних ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що міністра аграрної політики та продовольства України від ВО “Свобода” Ігоря Швайку та директора ДП “Укрспирт” Михайла Лабутіна підозрюють у змові з метою отримання незаконних доходів з діяльності спиртової галузі України. Журналісти висловили підозру, що спиртова галузь України як при Януковичі, так і зараз, узурпована декількома людьми, які ліквідували всі підприємства галузі, зробивши їх цехами однієї юридичної особи ДП ”Укрспирт”.

 

Джкерело: ord-ua.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я