Новини Димовентиляційні канали: як, що і до чого?

Димовентиляційні канали: як, що і до чого?

724
0

Зрозуміло, що для нормальної роботи потрібно забезпечити надходження свіжого повітря через кватирки, вікна, двері. Вимоги до каналів у газифікованих і квартирах докладно викладені у «Правилах безпеки систем газопостачання України».

Зрозуміло, що для нормальної роботи потрібно забезпечити надходження свіжого повітря через кватирки, вікна, двері. Вимоги до каналів у газифікованих і квартирах докладно викладені у «Правилах безпеки систем газопостачання України».

 

 

Цей термін складається з двох:

– димових каналів, через які видаляються дим та гази з печей, колонок, котлів;

– вентиляційних каналів, які призначені для забезпечення обміну повітря.

 

Зрозуміло, що для нормальної роботи потрібно забезпечити надходження свіжого повітря через кватирки, вікна, двері.

Вимоги до каналів у газифікованих і квартирах докладно викладені у «Правилах безпеки систем газопостачання України».

Димові і вентиляційні канали на оголовках повинні бути побілені і про-нумеровані фарбою відповідно до номерів квартир. Гирла цегляних труб висотою 0,2 м належить оштукатурити. Забороняється установлення на димоходах зонтів та інших насадок.

У квартирах, які обладнані приладами з відводом продуктів згорання в димоходи, не допускається влаштування примусової витяжної вентиляції.

При обслуговуванні будинків двічі на рік робиться періодична перевірка наявності тяги в димовентиляційних каналах.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У багатоквартирних житлових будинках вказані роботи повинні виконуватися тільки спеціалізованою організацією. Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів оформляється актом, в якому зазначається їх стан.

За кілька днів до перевірки оголошується день перевірки. Час перевірки повинен враховувати зручність як для перевіряю чого, так і для мешканців. Мешканці зобов’язані сприяти перевірці – це забезпечує їх безпеку. При перешкоджанні у доступі Вам мають право відключити газ.
У призначений день перевіряючий дзвонить або стукає у двері. Ви відкриваєте, з Вами вітаються, пояснюють мету і показують службове посвідчення. Повинні перевірятися:

– відсутність засмічення – візуально біля прочистки та дзеркалом у каналі,

– наявність нормальної тяги – приладом, у крайньому випадку – папірцем, але не запаленим сірником.

У випадку виявлення несправних димових і вентиляційних каналів, перевіряючий зобов’язаний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами, негайно повідомити підприємство, яке надає газ (СПГГ).

Згідно договору про надання послуг з газопостачання, пункт 14, за рахунок виконавця здійснюється перевірка димових і вентиляційних каналів на наявність тяги. У «Положенні про департамент житлового господарства», розділ 3. «Основні завдання Департаменту», пункт 3.1.2., написано «Контроль за наданням населенню якісних житлово-комунальних послуг в необхідних обсягах за економічно обґрунтованими цінами», пункт 3.2.3 . «Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства».

Ось так безкоштовна перевірка, з відома і сприяння Міськвиконкому, передана аварійно-диспетчерській службі (АДС) і перетворена на платну.
 

 

Алексієнко Олексій 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я