Новини Дії України на далекосхідному напрямку

Дії України на далекосхідному напрямку

343
0

Останній візит Джона Керрі до Москви дає підстави до можливого розблокування відносин США з Росією. Причиною такого потепління ситуації є Сирія і впевненість Америки, що Росія змусить Асада сісти за стіл переговорів з опозицією.

Звичайно це хибна думка і Росія насправді не зацікавлена ні в переговорах, ні у відставці Асада (що зрозуміло).

Кремль обома руками за війну в Сирії, тим більше не своїми руками, а руками своїх «союзників», в даному разі сирійського режиму і ІДІЛ. На жаль США робить ставку на припиненні війни, не розуміючи, що Росія від цього лише виграє, посилюючи свій військовий арсенал для Сирії.

Америка буде намагатися «придобрити» Москву, причому Україну будуть потихеньку здавати за рахунок «порозуміння» з сепаратистами, які є насправді тим же Асадом у вигляді Плотницього-Захарченка. США цього не розуміють або роблять вигляд, що не розуміють.

Поглянемо на Захід в нашому класичному розумінні, тобто Європа і Америка. Обмеження санкцій щодо Росії (якщо не повна відміна) це вже питання декількох місяців. І що планує у цьому зв’язку Україна? А нічого нового.

Знову ж проситиме кредитів у МВФ, натомість не роблячи ніяких реформ і не розвиваючи економіку, що є неприпустимим. Але вище політичне керівництво нічого не планує, а тільки «раціонально» розподіляє економічну допомогу західних держав у власних інтересах. На Заході люди не дурні і бачать, що їх кошти не стільки приїдаються, як просто розкрадаються. Тому значних вливань від них сподіватися не слід.

На країнах Заходу можна поставити якщо не хрест, то хоча б на певну паузу і звернути увагу на Схід. Наше зовнішньополітичне відомство ставиться не в належному ключі до азіатського напрямку.

Єдине чим займаємось ми на міжнародній арені – це Брюссель, Берлін, Париж і Вашингтон, та і то це все припадає в основному на президента. Чим займається МЗС залишається таємницею за сімома замками.

Просто неприпустимим є факт ігнорування другої за значенням держави на планеті. Товарний оборот торгівлі з Китаєм в України зростає – і це дуже добре, але його необхідно посилювати. Квоту в Європейському союзі на с/г продукцію ми заповнюємо за кілька місяців, а посилити її продає можна за рахунок Піднебесної. Україна могла б забезпечити зерном та олією Китай, маючи при цьому значний зиск.

Розвиток Нового Шовкового Шляху. Він вже як відомо дебютував,  але немає ніякого продовження. Цим питанням має займатися як міністерство транспорту, так і міністерство закордонних справ, щоб вирішити проблему розвитку торгових шляхів до Китаю в обід Росії.

На поромі Україна може ще й непогано заробити, якщо скоротити тривалість маршруту на двох паромах, зменшити затрати і розвинути інфраструктуру. Наприклад: якщо побудувати дорогу з Туркменбаші до Чинкенту через Каракуми і Кизлкуми, скажімо, за китайські гроші. Розвиток Шовкового шляху дасть Україні великий плюс, якщо ним буде користуватися Європа – і значний мінус для Росії адже він зменшить її можливості як транзитної держави.

Спробуємо поділити тіло невбитого ще ведмедя, хоча б задню його частину у вигляді Далекого Сходу.

Китаю віддається:

  • Хабаровський край;
  • Приморський край;
  • східна частина Забайкальського краю;
  • Амурська обл.

Зрештою прорубавши тунель в Південному Алтаї в районі ріки Акалаха Китай може поширити свій контроль над Гірським Алтаєм, зв’язавши його трасою до Урумчі, а Алтай це вже Західний Сибір.

Значну підтримку Україні на даному етапі надає Японія, за що їй велика дяка. Вона могла б переозброїти нашу економіку. Остання новина про новий потяг в Токіо на Хоккайдо. 1,2 тис. км за 4-ри години, причому траса проходить через тунель Сангарською протокою.

Візьмемо відстань від Ужгорода до Києва, що дорівнює 800 км і яку можна осилити за 10 годин. Будуємо трасу електрички за японським манером, і цю дистанцію ми промайнемо за 2 год 40 хв. Якщо робити декілька зупинок для прийому інших пасажирів, наприклад Калуш, Тернопіль, Красилів, Бердичів, тобто ще 40 хв. і дистанцію ми подолаємо за 3 год 20 хв., замість 10 год. за кермом власного авто. І це не кажучи про те, що наші угорські і словацькі друзі будуть не проти сісти в електричку – супершвидку – на противагу власному транспорту. Але хто буде будувати це, знаючи про наші «успіхи» в освоюванні коштів.

Японія вже більше 75 років просто волає про свій суверенітет над 4-ма островами Курильської гряди. Україна повинна підтримувати японців у цьому питанні. Країна Сонця що сходить має володіти всіма Курильськими островами, де між іншим Росія вже націлила стратегічні ракети, а заодно і всім Сахаліном (як відомо до 1945 року Японії належала південна частина острова).

При наближенні періоду розпаду РФ і для його прискорення надати Монголії:

  • Бурятію;
  • західну частину Забайкальського краю;
  • південь Іркутської обл.

При цьому ключовою буде позиція США. Сферою її впливу могли б бути:

  • Камчатський край;
  • Чукотська а.о.
  • Магаданська обл.
  • Якутія.

Нагадаю, що ця територія майже не заселена, густота становить менше 1 людини на 1 кв. км. Ми з вами розглянули лише Далекий Схід  і південь Східного Сибіру, але є ще й Тива (батьківщина Шойгу), є Хакасія, Угра, Евенкія, Ненеція, Шорія, не кажучи вже про європейську частину Росії.

Проблеми розпаду Росії не виглядають вже такими й фантастичними. Просто необхідно вести українській дипломатії і спецслужбам розмову з зацікавленими сторонами.

За умови применшення уваги до України з боку Європи та США в нас залишається шанс на Сході. Росіяни твердять протягом віків про «мирне прісоєдінєніє». Прийшов час коли ніхто не проти цього.

Світлана Носата

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я