Новини Дешева нафта може вдарити по владі Путіна – британський експерт

Дешева нафта може вдарити по владі Путіна – британський експерт

271
0

 Британський політичний аналітик Ніколай Ніколов вважає, що більш жорстка позиція США стосовно анексії Криму та агресивних намірів Росії проти України призвела до того, що Кремль почав шукати діалогу із Заходом та Україною.

 Британський політичний аналітик Ніколай Ніколов вважає, що більш жорстка позиція США стосовно анексії Криму та агресивних намірів Росії проти України призвела до того, що Кремль почав шукати діалогу із Заходом та Україною.

Про це експерт сказав у коментарі телеканалу БТБ.

На його думку, загрози зниження світових цін на нафту завдяки домовленостям із Саудівською Аравією охолодили гарячі голови в Кремлі, риторика керівництва РФ змінилася, оскільки влада Путіна цілком залежна від ціни російської нафти, завдяки якій наповнюється державна казна і підтримується достатній соціальний рівень життя населення.

«Останніми днями відбулася розмова між Путіним та Білим Домом, яку ініціював сам російський президент. Крім того, близько 500 російських військовослужбовців та деякі кораблі залишили Чорне море, щоб уникнути загострення ситуації. Новий голова НАТО сказав: однієї деескалації буде недостатньо. Досі на кордонах України лишається від 35 до 50 тисяч російських армійців, а це – дуже багато. Головним пріоритетом зараз є впевненість у тому, що росіяни не підуть далі у глиб України. Цікаво, що зміна риторики Кремля відбувається одночасно зі зміною ставлення з боку Сполучених Штатів», – зазначив він.

Як нагадав експерт, незадовго до розпаду СРСР Рональд Рейган відвідав Саудівську Аравію. Багато людей називають це рішення «історичним», тим, що воно призвело до розпаду Радянського Союзу.

«Відповідно до певних джерел, Рейган домовився про те, що Саудівська Аравія наповнить ринок нафтою, обваливши ціни. І це буде величезний удар для радянського режиму. Якщо ціни на «чорне золото» впадуть, вся російська економіка стане надзвичайно вразливою. Адже вона є рентоорієнтованою, бо більшість нафтовидобувних компаній належить державі. Це більше нагадує режим у Саудівській Аравії, аніж устрій США чи Західної Європи. Путіну важливо забезпечувати високі стандарти життя населення – саме на це він вимінював своє абсолютне правління без будь-яких механізмів протидії», – каже експерт.

«Якщо ж станеться так, що нафта подешевшає, це викличе великі проблеми для Москви. Махінації з паливом є найбільшим шляхом для розкрадання бюджету. Зниження вартості нафти може призвести до нового сплеску опозиційних рухів, на кшталт того, який відбувся у 2011-му. Без підтримки економіки Путін опиняється у великій небезпеці того, що його скинуть із владного крісла», – вважає Ніколов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я