На голову Новини Держстатистика показала портрет середнього українця

Держстатистика показала портрет середнього українця

129
0

Середній українець виріс до 175 см, до 38 років важить 79 кг, одружений. Такий узагальнений портрет нашого співвітчизника, виходячи з даних Держстатистики за минулий рік.

Як роз’яснила виданню “Сегодня” заввідділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАН України ІДС Людмила Черенько, середня українка статистично старше за середнього українця, але це тому, що жінки у нас живуть довше за чоловіків на 10-12 років, залишаючись вдовами, пише Голос народу

А насправді чоловік в родині, як правило, старший за дружину або вони – ровесники.

“Наші співвітчизники хочуть вчитися: майже дві третини після закінчення середньої школи продовжили освіту, хоча вуз закінчив лише кожен четвертий. Можливість досягти вищого рівня життя у більшості асоціюється із закінченням ВНЗ або коледжу, тому батьки намагаються, щоб донька чи син отримали диплом. А потім чекають не дочекаються хоч одного онука, адже це світова тенденція, що освічені жінки будують кар’єру, тому народжують в 2-3 рази менше дітей, ніж жінки, які закінчили тільки школу”, – каже Черенько. За її словами, в українців генетично закладено прагнення більше працювати, щоб краще жити. “Але саме з цієї причини населення країни з кожним роком скорочується, адже чим вище рівень достатку родини, тим менше в ній дітей”, – впевнена заввідділу.

02_01Лікар-дієтолог Олександра Кириленко, в свою чергу, звертає увагу на те, що, за статистикою, понад 50% українців обох статей мають зайві кілограми. Причина, за її словами, в надмірно калорійному харчуванні, де переважають картопля і жири – знамените українське сало. Зайва вага формується ще й тому, що люди мало займаються фізкультурою – всього лише 38% чоловіків і 24% жінок. “У нас кліматично холодна зона, тому люди звикли калорійно харчуватися і недостатньо працювати фізично. Це призводить до порушення обміну речовин, серцево-судинних захворювань і скорочує життя”, – розповіла Кириленко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я