На голову Новини ДЕРЖБЮДЖЕТ 2014. Пенсіонерам – плюс, молоді – мінус

ДЕРЖБЮДЖЕТ 2014. Пенсіонерам – плюс, молоді – мінус

259
0

Держбюджет 2014 – у центрі уваги громадськості. Його проект, нагадаю, вперше роздали депутатам на руки лише минулого тижня. Вивчаємо разом нові деталі. Недужим – мінус У десятки разів…

Держбюджет 2014 – у центрі уваги громадськості. Його проект, нагадаю, вперше роздали депутатам на руки лише минулого тижня. Вивчаємо разом нові деталі.

Недужим – мінус

У десятки разів зменшать фінансування на реабілітацію дітей з дитячим церебральним паралічем.

Сума, закладена у проекті державного бюджету на 2014 рік сягає менше мільйона, усього 675 тисяч.

Порівняйте: цього, 2013 року, для відновлення дітей з таким діагнозом виділяли 49 млн і 550 тис.

І ще вдвічі скоротять фінансування недужих з цим діагнозом у Міжнародній клініці відновного лікування. Скорочення закладено у проекті держбюджету 2014. Замість цьогорічних 12 млн грн – дадуть лише 6 млн наступного. І це попри заяви Сергія Арбузова про те, що реабілітації дітей з особливими потребами приділено серйозну увагу у програмі соціальних ініціатив Президента України.

Це питання перебуває під особистим контролем Віктора Януковича.

 Пенсіонерам – плюс

Увага!

Скорочення витрат на лікування дітей йде на фоні збільшення фінансування на 4! мільярди гривень загалом Міністерства соціальної політики.

Це на 2014 рік в порівнянні з 2013. Додаткові чотири мільярди підуть у Пенсійний фонд, фінансування якого наступного року зростає загалом до 87 мільярдів. Зокрема, на "дотацію на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами" піде 65,2 млрд. (минулого року ця сума якраз і була майже на 4 млрд. меншою, загалом 61,5 млрд.).

Інвалідам і ветеранам – мінус

У той час, як на пенсії фінансування збільшать, ще на низку соціальних статей у 2014 – кошторис скоротять. По перше, суттєво зменшують фінансування статей для інвалідів. Наприклад, державній службі з питань інвалідів та ветеранів скоротять фінансування майже в два з половиною рази. У 2014 замість цьогорічних 206 млн дадуть 84 млн.

Різко впаде фінансування заходів на соціальну і трудову реабілітацію інвалідів – майже на триста мільйонів (до 568 млн у 2014 році). На два мільйони передбачено скорочення фінансування 2014 року разової грошової допомоги ветеранам війни (якщо цього року було 821 млн, то наступного 819 млн.). Санаторне – курортне лікування ветеранів війни у 2014 скоротиться майже на 5 млн і складе 109 млн.

Порівняйте. Для управління справами (адміністрації Президента) витрати на курорти навпаки – збільшили. Якщо цього року коштом платників податків відпочивали на 100 млн і 674 тисячі, то наступного вже на 102 млн і 852 тисячі. Фінансування санаторіїв для Верховної Ради теж не припинили. Санаторії для депутатів та їх помічників обійдуться наступного року у 81 млн грн.

Молоді – мінус

Держава наступного року зменшує підтримку у забезпеченні молоді першим робочим місцем. Мова йде про надання роботодавцям компенсації за працевлаштування молоді. 2014 року на такі потреби виділяється 22 млн грн, замість 25 млн – у 2013. Також, у проекті держбюджету на наступний рік скоротили витрати на оздоровлення дітей. Майже вдвічі уряд пропоную скоротити на дитяче оздоровлення в таборах "Артек" та "Молода гвардія".

Якщо цього року – відпочинок дітей профінансували на 128 млн, наступного – уже на 64 млн.

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

Сергій Андрушко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я