На голову Новини Державні проблеми вирішуються обманом за рахунок пільговиків

Державні проблеми вирішуються обманом за рахунок пільговиків

436
0

 В черговий раз українці потрапили у комунальну пастку Мінрегіону та Кабінету Міністрів України. Тепер ці дві провладні інституції планують навчити економити пільгові категорії населення. 

 В черговий раз українці потрапили у комунальну пастку Мінрегіону та Кабінету Міністрів України. Тепер ці дві провладні інституції планують навчити економити пільгові категорії населення. 

 

 

Ну як навчити? Вони пільговиків просто поставили перед фактом: ми позбавляємо вас можливості вдосталь купатись, грітись/готувати їсти, а на додачу ще й сміття вивозити будете значно дорожче.

Про що йде мова? Про славнозвісну Постанову КМУ "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" №409.

Що вона означає?

Все просто, з 1 жовтня об’єм води, газу та електроенергії, які держава надавала соціально незахищеним верствам населення безкоштовно за субсидіями, зменшився.

Відтепер пільги і субсидії на житлово-комунальні послуги будуть надаватися тільки в межах соціальних норм. Наведу приклад на водопостачанні: так, для абонентів за наявності централізованого гарячого водопостачання виділяють не більше 2,4 кубометри в місяць на особу. За відсутності централізованого постачання гарячої води не більше 4 кубічних метрів. Раніше безкоштовно держава надавала відповідно сім і дев’ять кубометрів. Таким чином, соціально незахищені українці будуть більше платити за воду, ну і звісно, за газ та світло.

Дію Постанови відчує на собі кожен українець, що претендує на пільги з оплати ЖКП або отримання субсидії. Одним словом, жити по-новому доведеться багатьом, адже отримувачів субсидій в Україні зараз близько мільйона чоловік.

Як воно відчувати себе обмеженими, дізнаємось на початку листопада. А вже сьогодні гройсманівські та яценюковські піартехнологи вже назвали цю Постанову проривом та європейською революцією у житлово-комунальному господарстві. Мовляв, рухаємось до Європи, будемо економічно користуватись житлово-комунальними послугами… Однак тут у Європи з Україною погляди розбігаються, адже вона вже давно монетизувала житлові субсидії та пільги…

В результаті мінрегіонівських нововведень, тепер для одиноких людей при утриманні житла, централізованого та індивідуального опалення пільга надається тільки в межах 48,87 м² загальної площі, за понаднормову загальну площу доплачувати потрібно в повній вартості.

Для індивідуального опалення (теплопостачання) – установлена норма 7 м³ природного газу на один метр опалювальної площі (для порівняння: 11 м³ на 1 м² площі до 1жовтня 2014р.), при використанні електроенергії – 65 кВт на 1 м² опалювальної площі. Норма холодної води зменшена аж на 5 м³ на одну особу при відсутності гарячого водопостачання (4 м³ замість 9 м³ до 1 жовтня 2014 року), для користування послугами при наявності газової плити та газового водонагрівача норма з 23,6 м³ газу установлена 18 м³, зменшено на 5,6 м³.

При виділенні субсидії враховується також наявність земельної ділянки під садівництво, що раніше не враховувалось. Також з 1 жовтня 2014 року ввели, залежно від регіонів та типу будинків при виділенні соціальних норм користування, коригуючі коефіцієнти.
Більш детальна порівняльна характеристика зміни норм наведена в таблиці:

 

 

 

      

 

 

Група учасників ГО «Голос народу – до демократії через право»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я