Економіка Держава приходить до нас тільки на екскурсії, – волонтер

Держава приходить до нас тільки на екскурсії, – волонтер

342
0

Соціологи зазначають, що сьогодні близько 50% українців у той чи інший спосіб долучалися до волонтерської діяльності. Саме волонтери наразі є тим прошарком, кому найбільше довіряють українці. Одним із найпотужніших осередків волонтерства у Києві є Центр підтримки переселенців «Фролівська 9/11».

Таку думку висловив волонтер, координатор гуманітарного Центру «Фролівська 9/1» Арсеній Фінберг під час прямого ефіру програми Lifeкод: Данило Яневський (щоп’ятниці о 22:00) на телеканалі ZIK.

За дослідженнями Інституту соціології НАНУ, більшість українців, а це близько 60%, повністю довіряють волонтерам. Громадяни знають, що на відміну від держави, волонтери перебувають поза системою та не належать до корупційної державної машини.

Сьогодні Центр підтримки переселенців, що розташований на вулиці Фролівській у Києві, за день приймає близько сотні родин. Проте під час великого напливу переселенців зі Сходу та Криму волонтери протягом дня могли оформити близько 200 родин.

«Наш центр – це своєрідна міні-держава, яка працює за своїми правилами. На Фролівській ми не обговорюємо політичні теми. Це принципова позиція центру переселенців. На такі теми у нас табу. Саме так ми робимо наш Центр аполітичним», – зазначив Арсеній Фінберг.

Волонтер додає, що до них постійно приходить чимало політиків. Проте їх наполегливо просять не піаритися коштом гуманітарного центру. Заклад також принципово не приймає брендові подарунки від політиків та можновладців.

Натомість волонтери закликають державу всіляко сприяти їхній роботі та навіть переймати функції допомоги переселенцям.

«Я б дуже хотів, щоб завтра до мене прийшла держава і сказала: «Дякую величезне за те, що ви зробили. Ми готові самі продовжити вашу справу!». Я буду готовий передати цю важливу місію державі та навчити всьому, що знаю про цю справу. Проте державні посадовці до нас приходять тільки на екскурсії, щоб показати своїм співробітникам, як можна реалізувати допомогу переселенцям», – розповідає координатор гуманітарного Центру «Фролівська 9/1».

До Центру може прийти будь-яка людина, яка має відповідну довідку переселенця. Такий документ повинна видавати Державна міграційна служба України. Після цього волонтери реєструють кожного переселенця та вносять його до списку на отримання необхідної допомоги.

«Кожного дня близько сотні киян приносять якусь допомогу до нашого Центру. Приносять багато одягу, їжі, іграшок та книжок. Люди приносять все те елементарне, що сьогодні вкрай необхідне переселенцям. Адже багато хто з них, втікаючи від пострілів, приїхав до нас, не маючи нічого», – переконує Арсеній Фінберг.

zik.ua

[iframe width=”611″ height=”416″ src=”https://www.youtube.com/embed/Cce4JrSaGus” frameborder=”0″ allowfullscreen ]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я