На голову Економіка Держаудитслужба пролила світло на оборудки НАК Нафтогазу!

Держаудитслужба пролила світло на оборудки НАК Нафтогазу!

322
0
Кучеренко Нестор

Держаудитслужба провела перевірку НАК Нафтогазу і виявила, що за останні 4 роки компанія не сплатила в бюджет біля 75 мільярдів гривень. Саме за рахунок штучно заниженого прибутку і завищення збитку.

Про це заявив народний депутат, кандидат в мери Києва від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час прес-брифінгу у Відкритому штабі партії.

«Це практично співпадає з нашою цифрою, яку ми неодноразово доводили. Постає питання: а хто тоді поверне нам гроші, якщо ці зайві гроші ми з вами як і всі українці сплатили в тарифі на газ, тепло і гарячу воду. Це дуже поєднані питання, бо на сьогодні повний дисбаланс в цінах на електроенергію, в цінах на газ. І тариф не відображає платоспроможність населення», – зазначив політик.

За його словами, Національна комісія з врегулювання енергетики не виконує своєї функції.

«Депутати від «Батьківщини» разом з іншими колегами розпочали збір підписів по зверненню в Конституційний суд стосовно статусу Національної комісії. На сьогодні її статус неконституційний, це для нас очевидно. Ми найближчим часом це доведемо. Саме її дії на сьогодні викликають купу питань, і вони призвели до того, що всі ринки газу, електроенергії, комунальних послуг, води й тепла – нерегульовані», – констатував Кучеренко.

Парламентарій запевнив, що спроби Нацкомісії підняти тарифи для Укренерго для того, щоб компенсувати дисбаланс на ринку, який виник через зелений тариф, призведе до того, що підвищиться ціна на електроенергію й для непобутових споживачів.

«Тобто, це металурги, виробництво, це бізнес, водоканал, електротранспорт й тд. Це відобразиться на інфляції й на підвищенні цін. Ми не розуміємо, чому уряд не подав своєчасно, згідно з ЗУ пропозиції до проєкту бюджету на 2021 р. закласти й передбачити фінансові компенсації. Так робиться в багатьох країнах світу для того, щоб не покладати це на споживача. Один з варіантів – ОВГЗ, інший – державні гарантії Укренерго для того, аби вона могла взяти довгий й дешевий кредит в тому ж Європейському банку реконструкції та розвитку та не підвищувати тариф на транспортування електроенергії», – додав Кучеренко.

Він підкреслив, що найближчим часом українці побачать, кому підпорядкована Національна комісія та чиї замовлення вона виконує.

«Комісія, на жаль, не працює в складі уряду, хоча є центральним органом виконавчої влади. Як на мене, її члени давно дискредитували сам орган і ідею державного регулювання. Тому я думаю, що найближчим часом цю ідею зрозуміють всі українці», – сказав Кучеренко.

Джерело

#влада #нафтогаз #корупцыя #ДБР