Новини Der Spiegel. Що стало з планами Києва зі спорудженням стіни?

Der Spiegel. Що стало з планами Києва зі спорудженням стіни?

295
0

Під час виборчої кампанії президент Петро Порошенко обіцяв зробити з України фортецю, захистивши її стіною, яка буде побудована "за останнім словом оборонної науки", але далі металевої огорожі і кількох датчиків руху справа не пішла, пише Беньямін Біддер в Der Spiegel.

Під час виборчої кампанії президент Петро Порошенко обіцяв зробити з України фортецю, захистивши її стіною, яка буде побудована "за останнім словом оборонної науки", але далі металевої огорожі і кількох датчиків руху справа не пішла, пише Беньямін Біддер в Der Spiegel.

 

 

Захід з самого початку поставився до планів Києва з подивом: російсько-український кордон тягнеться приблизно на 2 тис. км, і звести стіну такої протяжності стало б справжнім геркулесовим завданням, йдеться в матеріалі. "Анонсоване українським прем’єром Яценюком будівництво першої "оборонної лінії" зжерло б мільярдні кошти, яких в України немає", – констатує автор. Нині Україна, яка б безумовно збанкрутувала без західного пакету допомоги на 40 млрд доларів, веде переговори з кредиторами про часткове списання її боргів.

 

Спочатку стіна на кордоні з Росією, згідно із заявою Яценюка, мала відрізати сепаратистів Східної України від постачання з Росії. Ідея навіть знайшла широку підтримку серед українського населення, а в соціальній мережі Facebook з’явилася група, яка швидко набрала 10 тис. учасників, серед вимог якої було збільшення висоти споруди до 10 метрів.

 

Але проект розкритикували як у проросійському, так і в прозахідному таборі в Україні. Проросійські політики з "Опозиційного блоку" розкритикували його як "передвиборчий піар" і назвали стіну Яценюка "пам’ятником злочинному і корумпованому керівництву", а Юлія Тимошенко зазначила, що стіна не має жодного значення з військового погляду, бо, мовляв, "світ вже не живе в Середньовіччі, і якщо росіяни й нападуть, то озброєні вони будуть не сокирами і палицями". У відповідь на критику прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що забезпечить незадоволених "квитком на той бік кордону", передає автор статті.

 

З часом у Києві усвідомили, що поняття "стіна" не викликає позитивних асоціацій на Заході, і заговорили про "європейський вал", або "лінію гідності". Не так активно, як хотіли спочатку, просувається і реалізація проекту. Навіть Яценюк вже не хоче будувати бетонну стіну, готовий обмежитися відеокамерами з датчиками руху.

 

Врешті замість стіни на деяких ділянках кордону з’явилася металева огорожа зі спостережними вежами, а також викопано 150 км траншей і протитанкових ровів.

 

Всього на будівництво планується витратити 200 млн доларів і, за словами Яценюка, у фінансуванні беруть участь західні країни. Мовляв, Брюссель вимагає посилити кордони, перш ніж для українців скасують візи до ЄС, що, згідно з обіцянкою Порошенка, має статися вже в 2016 році, йдеться в статті.

 

Тим часом серед українців ентузіазм з приводу стіни також зійшов нанівець: у групі підтримки у Facebook останній запис датується січнем, зауважує Біддер.

 

Джерело: newsru.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я