На голову Новини Депутат держдуми РФ просить зобразити на купюрі номіналом 100 рублів Севастополь

Депутат держдуми РФ просить зобразити на купюрі номіналом 100 рублів Севастополь

133
0

 У Росії на купюрі номіналом 100 рублів депутат Держдуми пропонує замінити зображення – замість оголеного Аполлона зобразити там Севастополь.

 У Росії на купюрі номіналом 100 рублів депутат Держдуми пропонує замінити зображення – замість оголеного Аполлона зобразити там Севастополь.

«Дизайн 100-рублевої купюри повинен бути змінений, тому що зображення на банкноті не відповідає закону № 436-ФЗ «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», – вважає депутат Держдуми від ЛДПР Роман Худяков, повідомляє російське видання «Известия».

Відповідний лист заступник голови комітету Держдуми по регіональний політиці направив главі Банку Росії Ельвірі Набіулліній.

Як вказує в документі парламентарій, на банкноті зображено «інтимні частини тіла фігури» Аполлона на даху Великого театру в Москві, тому відповідно до закону купюра повинна мати маркування «18 +».

«З урахуванням того що грошові знаки такого номіналу часто потрапляють до рук дітей як кишенькові кошти, переконливо прошу вас посприяти у зміні дизайну банкноти або іншим способом привести її випуск у відповідність до норм чинного законодавства», – зазначає у листі Роман Худяков. Тим більше що в даний час зображення на купюрі не відповідає реальній скульптурі – адже «при реконструкції Великого театру все оголені місця фігури Аполлона були прикриті», додає він.

Як альтернативу депутат пропонує при випуску нової 100-рублевої купюри використовувати зображення «пам’яток Севастополя як міста-героя, а також як міста стратегічного значення».

Наприкінці червня фракція ЛДПР на пленарному засіданні Держдуми пропонувала випустити нову десятитисячний купюру, присвячену возз’єднанню Криму з Росією. Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна пообіцяла подумати над цим, але вже на початку липня її перший заступник Георгій Лунтовський заявив, що такої купюри випущено не буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я