На голову Новини Дефіцит вугілля «вдарить» по світлу

Дефіцит вугілля «вдарить» по світлу

173
0

 В українській енергетиці склалася критична ситуація з поставками вугілля на ТЕС. Якщо проблема не вирішиться, експерти не виключають віялових відключень електроенергії

 В українській енергетиці склалася критична ситуація з поставками вугілля на ТЕС. Якщо проблема не вирішиться, експерти не виключають віялових відключень електроенергії

 

 Регулятор ринку повинен забезпечити тепловим електростанціям ресурс для закупівлі вугілля, щоб покрити його дефіцит, котрий утворився через зупинку вугільних шахт у Донецькій і Луганській областях, в тому числі, в зоні проведення антитерористичної операції. Про це заявив виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Енергетична асоціація України» Юрій Кияшко, – повідомляє «Дзеркало Тижня».

 

Експерт зазначив, що в енергетиці склалася критична ситуація з поставками вугілля на ТЕС. У той же час, у генкомпаній обмежені можливості для кредитування, падають обсяги виробництва електроенергії.

 

На його думку, галузевому регулятору (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг – НКРЕКП) потрібно терміново передбачити в тарифі генеруючих компаній кошти для закупівлі вугілля.

 

«Якщо вартість імпортного вугілля, яке будуть закуповувати ТЕС для забезпечення безперебійного виробництва електроенергії, перевищить ціну на українське паливо порівнянної якості, необхідно підвищувати тарифи тепловим генкомпаніям. Регулятор ринку не може обмежувати цінові заявки, за якими ТЕС купують вугілля», – зазначив пан Кияшко.

 

 

При цьому він не виключив віялових відключень електроенергії, якщо найближчим часом не буде вирішено питання закупівель вугілля для ТЕС.

 

«Необхідно терміново знаходити вихід із ситуації, оскільки ми не можемо, наприклад, істотно збільшити навантаження на атомні станції. Нам потрібні маневрені потужності для згладжування пікових навантажень. Сьогодні країна і так відчуває їх дефіцит. Якщо не буде вирішено питання з ресурсами для закупівлі вугілля ТЕС, можливі відключення електроенергії, оскільки теплоелектростанції просто не будуть працювати», – резюмував Юрій Кияшко.

 

Нагадаємо, на більшості ТЕС країн запасу палива залишилося в середньому на 10-15 днів. Якщо вони відключаться, без електроенергії можуть залишитися близько 10 млн осіб в Київській, Харківській, Одеській і Запорізькій областях.

 

Джерело: jkg-portal

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я