На голову Економіка ДЕ НАРОДНІ ГРОШІ? ОСЬ! Члени НАЗК перед звільненням виплатили собі по 100-180...

ДЕ НАРОДНІ ГРОШІ? ОСЬ! Члени НАЗК перед звільненням виплатили собі по 100-180 тисяч!!!

339
0

Усі 5 членів Національного агентства з питань запобігання корупції та виконувач обов’язків керівника апарату НАЗК перед звільненням виплатили собі по 100-180 тисяч гривень!!! ЗА ЩО???

Пряма мова: “Коли я прийшла в НАЗК, керівництво самоліквідувалось, там вже нікого не було. Всі вони звільнились, забрали трудові книжки, виплатили собі матеріальну допомогу “на соціально-економічні потреби”.

Я не пам’ятаю точну суму, але мова йде про всіх п’ятьох членів НАЗК і одного виконувача обов’язків керівника апарату НАЗК. І це були суми від 100 до 180 тисяч гривень”.

За словами Новак, через ці виплати “коштів в бюджеті НАЗК було недостатньо для того, щоб можна було до кінця року виплатити зарплати”.

Разом з тим вона зауважила, що виплати допомоги  передбачені законодавчо – і “це, скоріше, питання етики і моралі”.

Згідно з деклараціями, у липні, вересні і жовтні члени НАЗК отримували від 118 до 166 тисяч гривень зарплати!!!

Що було раніше: 16 грудня 2019 конкурсна комісія обрала новим головою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова.

Передісторія: 

  • На початку жовтня Верховна Рада ухвалила закон, який змінює форму управління Національним агентством з питань запобігання корупції.
  • 25 листопада Комісія з відбору голови НАЗК затвердила перелік з 30 кандидатів, які відповідають вимогам конкурсу.
  • За результатами експертної оцінки ТІ Ukraine, майже 45% з переліку претендентів  мають питання щодо е-декларування, у кожного четвертого зафіксовані факти можливої неетичної поведінки, а 9 кандидатур так чи інакше були пов’язані з політикумом.
  • До списку кандидатів на голову НАЗК не потрапили ексчлен НАЗК Олександр Скопич, Ганна Соломатіна, кілька представників НАБУ, ДБР і ГПУ та низка адвокатів.
  • НАЗК до березня 2018 року очолювала Наталія Корчак, на посаді її змінив Олександр Мангул, який у квітні 2018 року отримав 96 тисяч 527 грн зарплати
  • 20 жовтня 2019 року уряд тимчасово поклав виконання обов’язків голови НАЗК на Наталію Новак.
  • 28 жовтня детективи НАБУ повідомили Корчак про підозру у недекларуванні статків на понад 0,5 млн гривень.

Джерело: брифінг в.о. керівника НАЗК Наталія Новак, декларації членів НАЗК