На голову Економіка ДЕ НАРОДНІ ГРОШІ? Місцеві бюджети в 2018 році тримали на депозитах 26...

ДЕ НАРОДНІ ГРОШІ? Місцеві бюджети в 2018 році тримали на депозитах 26 мільярдів!

122
0

Люди в цих складних умовах рахують кожну гривню, а бюрократи лише наживаються! За словами голови Держказначейства, деякі міста спрямовували на депозити навіть отримані субвенції з держбюджету!

Вкладення місцевих бюджетів у депозити державних банків в Україні у 2018 році зросли до 26 млрд грн з 23 млрд грн роком раніше, повідомила журналістам голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз.

Уряд раніше видав Постанову про заборону на «бюджетні депозити», а місцева влада незадоволена цим рішенням уряду!

Місцеві бюджети в 2018 році заробили на розміщенні коштів на депозитних рахунках в державних банках 1,3 млрд грн, додала вона. 

За її словами, деякі міста направляли на банківські депозити навіть отримані субвенції з держбюджету і суми перевищення надходжень митних платежів, які мали направлятися на будівництво доріг. Коментуючи способи вкладень після урядової заборони розміщувати кошти загального фонду місцевих бюджетів на банківських депозитах, голова Держказначейства наголосила, що вкладення в облігації внутрішньої державної позики вигідніші. «Минулого року середня ставка по депозитах по Україні становила від 9,5 до 15%. А за облігаціями внутрішньої державної позики – було і 18, і 19%. Я вважаю, що вигідніше місцевим бюджетам викуповувати цінні папери, щоб поповнювати дохідну частину», – сказала вона. Крім того, голова Держказначейства зазначила, що депозити розміщуються в межах бюджетного року, тоді як вкладення в ОВДП можуть переходити на наступний бюджетний рік.

Також в Держказначействі повідомили, що, як і в 2017 році, кошти місцевих бюджетів в 2018 році були повністю повернуті з банків на єдиний казначейський рахунок!

Кабінет міністрів у січні 2019 заборонив місцевим органам влади у 2019 році зберігати кошти загального фонду місцевого бюджету на банківських депозитах. За інформацією Міністерства фінансів, йдеться виключно про кошти загального фонду, включаючи податкові надходження і трансферти, які мають йти на фінансування потреб громади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я