На голову Новини ДБР призначило ЧЕРГОВОГО керівника розслідування “справ Майдану”! АЛЕ…

ДБР призначило ЧЕРГОВОГО керівника розслідування “справ Майдану”! АЛЕ…

440
0

Пройшло ВЖЕ 6 років місля Революції Гідності… Ще одного Майдану, який показав, що Народ України – не стадо підконтрольних системі чи продажній політиці рабів, а дійсно вільних людей! З поправкою на политичний вплив олігархів та місцевих корупціонерів типу Порошенка… Але…

Керівником відділу з розслідування “справ Майдану” у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього обіймав посаду заступника директора ДБР.

Буряк відповідав за роботу оперативних підрозділів та займався їх укомплектуванням, має значний досвід на керівних посадах у слідчих підрозділах та пройшов навчання у структурних підрозділах Європейського суду з прав людини

Сам Буряк відзначив, що завершення розслідування справ Майдану – одне з найвідповідальніших завдань, яке зараз стоїть перед Державним бюро розслідувань.

Пройшло 6 РОКІВ!!! Ви їм ще вірите??? Олігарх-корупціонер Петро Порошенко, який ніби був за Майдан, ліз на трактор, але за 5 років свого бездарного “правління” так і не спромігся покарати вбивць Революції Гідності зі своїм кумом – генпрокурором корупціонером Юрою Луценко…

Пряма мова Буряка: “Це складний напрям роботи, де потрібне не лише бажання, а й значний досвід роботи у слідстві. Керівництво Державного бюро розслідувань це добре розуміє, тому доручили цю відповідальну роботу мені. Наразі триває переведення слідчих та прокурорів з Генеральної прокуратури до нашого відділу, як це передбачено змінами до закону “Про Державне бюро розслідувань”.

Адвокати “Небесної сотні” та родичі героїв Майдану заявляють, що призначення Олександра Буряка на посаду керівника відділу ДБР у справах Майдану відбулось закрито і непрозоро, а його репутація є сумнівною!!!…

Джерело: заява Громадської Організації “Родина Героїв Небесної Сотні”, ГО Адвокатська дорадча група

Пряма мова: “Призначення відбулось максимально закрито і непрозоро. Невідомо за якими критеріями відбувся вибір керівника і чому на таку важливу посаду призначено саме О.Буряка. Він не має досвіду роботи зі справами Майдану, досягнень у інших справах, зате є сумнівна репутація”.

Деталі: Адвокати нагадують, що саме Олександр Буряк згадується на відомих записах НАБУ зі службового кабінету голови Окружного адміністративного суду м.Києва Павла Вовка, які оприлюднені на офіційному сайті НАБУ.

З них випливає, вказується у заяві, що Павло Вовк перебуває у настільки тісних дружніх стосунках з Буряком, що може “за дзвінком” отримати від ДБР потрібне рішення чи слідчу дію. Зокрема, на плівках зафіксовано розмову Павла Вовка стосовно справи про призначення Євгена Аблова керівником Миколаївського теруправління ДБР.

У заяві вказується, що розшукові дії, внаслідок яких отримані ці записи проводились саме при розслідуванні справи Майдану, а ряд суддів Окружного адмінсуду є фігурантами справ Майдану.

Це свідчить про наявність у Буряка реального конфлікту інтересів, що ставить під сумнів об’єктивне розслідування ключових справ Майдану з таким керівником.

Автори заяви стверджують, що ці факти унеможливлять конструктивну співпрацю потерпілих з керівництвом цього відділу та вкрай негативно впливатимуть на довіру суспільства до слідства у справах Майдану.

Адвокати  та активісти покладають відповідальність за це призначення на т.в.о. директора ДБР Ірину Венедіктову. Вони закликають її скасувати це рішення і призначити відкритий і прозорий конкурс на цю посаду, на якому перевагу отримають конкурсанти, які мають бездоганну репутацію, досвід у розслідування справ Майдану та користуються довірою потерпілих та суспільства.

Що передувало: 20 листопада ГПУ завершила досудове розслідування у всіх кримінальних провадженнях стосовно Євромайдану. Протягом 3 місяців матеріали справ мають передати за підслідністю ДБР.

Підрозділ з розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках на Майдані створили у Державному бюро розслідувань у листопаді 2019 року.

Довідка ДБР: Олександр Буряк здобув вищу освіту у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого в м. Харкові за спеціальністю “Правознавство”. У правоохоронних органах з 1998 року.

Працював на посадах слідчого, старшого слідчого, слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Київської області, заступника начальника слідчого відділу прокуратури міста Києва, старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України.

З 2015 по 2017 роки працював заступником прокурора міста Києва, заступником начальника управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури столичної прокуратури.

Джерело: ДБР