На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ ДБР проводить обшуки у службовців Міноборони! Махінації на закупівлях!

ДБР проводить обшуки у службовців Міноборони! Махінації на закупівлях!

233
0

Державне бюро розслідувань проводить 40 обшуків у посадовців міністерства оборони в межах справи про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України.

Про це повідомив на брифінгу в середу директор ДБР Роман Труба. За його словами, слідчі дії проводяться вдома і в офісах чиновників.

 Труба каже, що ця злочинна діяльність завдала державі біля 100 млн грн збитків!!!

Були закуплені 20 тисяч бронежилетів поганої якості і намети, не придатні для проживання. “Три з п’яти бронежилетів прострілюються”, – наголосив він.

Усього за завищеними цінами було закуплено 100 тисяч комплектів військової форми, при цьому за кожен вид одягу було сплачено близько 10 зайвих мільйонів.

У слідства є версія, що до оборудок можуть бути причетні один з керівників Міноборони, а також керівництво департаментів і управліньміністерства.

“Ці особи діяли в групі з іншими службовими особами суб’єктів приватного права, а також дослідницьких закладів”, – каже Труба.

Під час обшуків у фігурантів справи вилучено 11 тисяч бронежилетів і документація про постачання.

За інформацією голови ДБР, це кримінальне провадження вже розслідується 2 місяці, але наразі про підозру нікому не оголошено.

Неякісні бронежилети вилучили на військових складах у Хмельницькому, Києві, Одесі і Харкові, і запевнили, що ці засоби захисту не встигли потрапити у зону бойових дій на Донбасі.

У відомстві відмовились назвати фірму-поставника амуніції, але Труба повідомив, що договір на постачання був укладений з Міноборони на початку 2019 року. Він додав також, що перед цим бронежилети були перевірені, і чиновники прекрасно розуміли, що закуповують неякісний товар.

Згідно з системою закупівель “Прозорро”, на початку року Міністерство оборони здійснило єдину закупку партії бронежилетів – у ТОВ “Наукове виробниче підприємство “ТЕМП-3000”.

За останні 2,5 роки Міноборони закупило у цієї компанії товарів майже на 1,1 мільярда гривень.

Нагадаємо:

  • Раніше партія Петра Порошенка скаржилась, що на її членів здійснюється тиск, бо ДБР проводить обшуки в одного з представників партії Юрія Бірюкова.
  • Бірюков був радником міністра оборони Степана Полторака.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я