На голову Новини Данилюк заявив, що із ситуаційної кімнати в АП зникли сервери із секретними...

Данилюк заявив, що із ситуаційної кімнати в АП зникли сервери із секретними даними!

142
0

Новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк заявляє, що із ситуаційної кімнати в Адміністрації президента зникли монітори і сервери із секретною інформацією!

Данилюк записав відео, у якому показав ці кімнати і опублікував його у Facebook.

“Це ситуативна кімната Адміністрації президента. От так вона зараз виглядає. Ще місяць тому вона виглядала абсолютно інакше. На всіх стінах були великі монитори, які приєднані до серверів”, – сказав він.

За його словами, “все було знято під час зміни влади. От така вийшла цивілізована передача влади”.

Він стверджує, що під час нарад дуже часто використовувалась інформація з секретних джерел.

“Інформація потрапляла через захищені канали зв’язку до цієї кімнати”, – розповів секретар РНБО.

За його словами, ця секретна інформація “мала зберігатися на серверах” у кімнаті, де зараз порожньо.

“Сервери також були вивезені”, – додав він і запитав “що сталося із серверами, на яких зберігалася секретна інформація?”.

Водночас прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко заявив, що техніка у ситуативній кімнаті була орендована і потім повернута власнику, а також він заперечив, що на серверах була конфіденційна інформація.

Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on line“, – стверджує речник.

За його словами, кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій.

“До речі, в РНБО, де працює пан Данилюк, є ситуаційний центр, з усіма конфіденційними серверами”, – додав Цеголко.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом зникнення моніторів та серверів секретної інформації з Адміністрації президента.

“Слідчі Київського теруправління ДБР розпочали досудове розслідування щодо можливої втрати службовими особами Адміністрації президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю”, – кажуть у Бюро.

З цього приводу ДБР зареєструвало кримінальне провадження за ч. 2 ст. 329 ККУ (втрата документів, що містять державну таємницю, що спричинило тяжкі наслідки).

Згідно з повідомленням, справу відкрити через те, що 28 травня в ЗМІ було оприлюднено відеозвернення секретаря РНБО Олександра Данилюка щодо відсутності в ситуативній кімнаті Адміністрації президента серверів, які містять секретну інформацію.

Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов також прокоментував відео Данилюка.

Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова)“, – заявив Турчинов.

За його словами, головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО “перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі”.

“Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися”, – запевнив Турчинов.

Дмитро Шимків, колишній заступник голови Адміністрації президента часів Петра Порошенка, спростовує наявність у ситуаційній кімнаті АП серверів із секретними даними.

Про це він написав у Facebook із Америки, коментуючи заяву нового секретаря РНБО Олександра Данилюка про зникнення із ситуаційної кімнати в АП моніторів і серверів із секретною інформацією.

“Архітектура ситуаційної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною, та іншими екранами. Головна роль відеосервера – це виведення різних джерел відео на об‘єднаний простір відеоекранів”, – заявив Шимків

За його словами, головна мета такого підходу – “об‘єднати інформаційні джерела із різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформації”.

“Жодна державна організація не дасть вам копію інформаційних ресурсів, але може за певних умов та присутності оператора видавати відеокартинку із робочого місця, яке знаходиться в самій інституції. Це щось на зразок віддаленого доступу на комп або сервер”, – заявив Шимків.

За його словами, захищеними каналами зв’язку “передається лише відеозображення, а не дані, а отже зникає потреба зберігати та будувати якісь проміжні сервери чи сховища”.

“Це дозволило обійти вимоги підзаконних актів та відобразити джерела різного походження одночасно”, – пояснив екс-заступник голови АП.

За його словами, аналогічну концепцію використовують у ситрумах у США та інших країнах.

“Ситуаційні кімнати різних організацій можуть тунелювати інформаційні відображення між собою, і зникає потреба тримати всіх фахівців по тематикам в одному центрі. Саме це передбачено указом, де центральною/головною Ситуаційною кімнатою передбачена ситуаційна кімната в РНБО, а не в АП”, – заявив Шимків.

Він згадав про обладнання, яке було передано від Центральної виборчої комісії та Національного банку.

“Сервер збору відеоінформації під час виборів, який належав ЦВК і не використовувався, не міг виконувати роль відеосервера для ситуаційної кімнати, оскільки мав природу сховища без належних відеоресурсів, і ми його пристосували для серверних потреб операційної діяльності АП” ,– зазначив Шимків.

“Обладнання, передане НБУ, – це мережеве обладнання, комп‘ютери (робочі станції) та принтери. Все обладнання передавалось з балансу організацій на баланс ДУС і впевнений, що досі в АП”, – додав він.

“Питання щодо оренди обладнання та структуризації фінансування проекту не коментую – це приватне питання Петра Порошенко, адже він власним коштом забезпечував існування інструменту (ситрум – це інструмент) роботи президента”, – заявив Шимків.

На його думку після відео Данилюка, “для відновлення роботи кімнати потрібні лише екрани та відеосервер”, кабелі вмонтовані.

“Найголовніше в роботі ситуаційної кімнати – не залізо, а люди із досвідом аналітичної роботи, вмінням поєднувати та шукати інформацію, синтезувати сценарії відображення, а також створювати підґрунтя для прийняття рішень керівництвом країни. Збереження та навчання фахівців – ось що має бути головним пріоритетом”, – заявив Шимків.

Нагадаємо:

  • Колишній заступник глави АП Дмитро Шимків заявляв, що після Віктора Ющенка команда Віктора Януковича повидирала всі дроти – боялись “жучків”.
  • “Це дикість, але це реально було так – вся ця “лапша” лежала по кабінетах. І ми мусили серйозно інвестувати в телекомунікаційну мережу, кабелі, репітери і так далі. Треба було пройти всі конкурси, побудувати все за стандартами”, – розказав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я