Економіка Ціна газу на українському ринку впала до 10-річного мінімуму. Тоді чому він...

Ціна газу на українському ринку впала до 10-річного мінімуму. Тоді чому він ТАКИЙ дорогий для споживачів?

858
0

Ціна газу на українському ринку впала до позначки 186 доларів за 1 тис кубометрів починаючи з 3-го кварталу 2019-го року, що є мінімумом для останніх 10-ти років. Втім, люди ЦЮ новину коментують вкрай нервово… А деякі навіть закликають до повної НАЦІОНАЛІЗАЦІЇ газопостачальних підприємств, зокрема облгазів, незрозуміло ЯКИМИ “методами” прихватизованих олігархом Фірташем!

Про це повідомляє у прес-релізі енергетичного провайдеру ETG.UA.

На думку компанії на поточну ціну газу, як на українському, так і на світових ринках, вплинуло кілька факторів.

По-перше, аномально тепла зима в нашій країні та у всій Європі.

Друга причина – політична. Через очікування розв’язання питання транзиту російського газу через Україну, європейські учасники ринку заповнили всі доступні сховища. Після підписання нового договору пропозиція перевищила попит. Як підсумок – стрімке падіння ціни до рекордних показників.

Також вплинула китайська промисловість, яка є основним світовим споживачем газу, через коронавірус значно скоротила виробництво, в деяких галузях на 40%.

Відповідно скоротилося споживання, і ціна на світовому ринку просіла ще нижче.

На початку 2020 року було невелике зростання, але вже зараз зрозуміло, що продовження теплої зими та китайський коронавірус знизять цінову планку ще нижче. “Спираючись на цю інформацію, ми можемо прогнозувати ціну у 2020 році на рівні 120-150 дол”,– СЕО ETG.UA Володимир Шведкий.

У компанії запевняють, що через нові російські проєкти: “Північний” та “Південний” потік, а також постачання зрідженого газу з США та Росії, створюється надлишкова пропозицію на ринку, тому істотного корегування ціни в бік підвищення очікувати не варто.

“Нафтогаз” уже порахував січневу ціну на паливо за новою методикою. Вона становить 4 650 грн за тис куб м (без ПДВ, націнки газзбутів і транспортування). Це на 25% менше, ніж у січні 2019 року. Однак якщо порівнювати з груднем 2019 року, то ціна виросла на 8,7%.

Плату на обслуговування мереж виокремили з платіжки на газ, а також розділили на рівномірні платежі протягом 12 місяців, щоб знизити навантаження на споживача.

12 лютого прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у лютому платіжки будуть найнижчими за всю зиму.

“Вона буде нижче, ніж в грудні. Зараз те, що ми бачимо, це те, що ціни на газ продовжують знижуватись. Ми це точно забезпечимо, щоб це було враховано в платіжці. Тобто в грудні вона була мінімальна, в лютому вона буде найнижчою за всю зиму”, – сказав прем’єр.

Люди в соцмережах активно коментують цю “новину”:

Мартинюк Михайло

В 2010 році ми платили за газ 60 копійок за кубометр, а сам газ був набагато якісніший. Коли прийшла до влади в 2014 році зграя злодіїв, таких як Порошенко, Яценюк, Турчинов, Кличко та інші, то ціну підняли в 11 раз. Хай тепер опускають до десятирічної давності.
Любов Зайшла

У ЄС 137, у нас 187 ,що за ідіотизм!
Anatolij Plichko

Ціна газу на ринку впала, вартість платіжок зросла. Основне питання: кому дістався навар?
Константин Якименко

ну як кому ? тим хто служить народу сотоваріщі . . .
Yuriy Yurkesh

а ці работнічки не хочуть нагадати нам, скільки споживач платив 2010 році?
Valeri Nikiforov

якщо кажуть що ціна падає – то 100 % скоро буде 4 платіжки: 1 – за газ, 2 за транспорт, 3 за теплу зиму, 4 від Вітренко с Коболєвим (нестача на премії)