На голову Економіка Чим запам’ятався перший рік роботи Верховної Ради 9-го скликання?

Чим запам’ятався перший рік роботи Верховної Ради 9-го скликання?

235
0
Будівля Верховної Ради України
Чим запам’ятався українцям перший рік роботи Верховної Ради 9-го скликання? Видання пише, що з нинішнього парламенту вийшов непоганий спринтер, але нікудишній стаєр: почавши працювати у неймовірно інтенсивному темпі, депутати здалися задовго до фінішної прямої. А лідер політичної партії «Голос» Святослав Вакарчук взагалі зійшов з дистанції…

«Якщо на початку року Рада 9-го скликання ледь не щотижня шокувала країну радикальними політичними ініціативами, які тут же знаходили підтримку в залі, то вже після низки гучних скандалів та відставок (зокрема Андрія Богдана) монобільшість показала себе як вкрай нестійка конструкція», – стверджує газета.

Тертя всередині найбільшої фракції поширилося і на трикутник «Рада – Кабмін – президент». Фракція поділилася на групи впливу та інтересів. Як олігархів, так і фінансово-промислових груп. Тож більшість голосів, як на початку роботи, фракції зібрати чимраз складніше, зазначають газетярі.

Видання нагадує, що влаштовували «слуги» й демарші президенту – парламент двічі забракував програму дій уряду, а ще відмовився голосувати за призначення міністром освіти Сергія Шкарлета.

Тож у кулуарах парламенту говорять про можливість того, що Зеленський у якийсь момент піде на розпуск Верховної Ради, щоб дистанціюватися від її непопулярності. Цар добрий, бояри погані – народу зазвичай таке подобається, зазначає газета.

І місцеві вибори, які відбудуться цієї осені, стануть інвентаризацією політичних можливостей Володимира Зеленського і його команди.

Джерело

#рада #слуга #монобільшість #законотворчість #вибори