Новини Чим обернулося для українців підвищення мінімальної зарплати?

Чим обернулося для українців підвищення мінімальної зарплати?

286
0

Перший місяць нового року засвідчив, що підвищення мінімальної зарплатні до 3200 гривень насправді мало чим допомогло українцям.

Багато з них стали отримувати навіть менше, ніж раніше, пише «7dniv.info».  

Ще до горезвісного «нічного» ухвалення Держбюджету-2017 віце-прем’єр Павло Розенко відзначав, що насправді хвалена сума – лише цифри «на папері», адже після вирахування всіх податків люди отримуватимуть на руки набагато менше. Тоді політик назвав приблизну цифру – 2500 гривень, яка доволі близька до сьогоденної дійсності. Мінімальна зарплата «на руки» сьогодні складає 2576 одиниць нацвалюти.   Проте найгірші наслідки чергового «покращення» навіть не в оманливих 3200 і не в черговій хвилі інфляції та девальвації, що разом із стрімким ростом тарифів на «комуналку» робить цю надбавку просто смішною.

Найбільша проблема в тому, що після нововведень люди почали заробляти навіть менше, ніж до цього.   В першу чергу це стосується працівників бюджетної сфери. Бюджетні установи, які з 1 січня мають виплачувати співробітникам нову «мінімалку», не отримали від держави жодної допомоги для розширення свого бюджету. Останній істотно підривають нові зарплати, а остаточно добивають нові тарифи на комунальні послуги.   Як наслідок – працівників-«бюджетників» масово переводять на півставки, тобто фактично рівень доходу в них майже не змінюється.

Ще один поширений хід – це «зрівняння» в зарплатах: якщо працівник до введення нових стандартів отримував зарплатню, вищу за мінімальну, то тепер вона дорівнялась до останньої. Також досить поширеним є урізання надбавок та премій, які робили мізерну зарплатню стерпною.   Дещо краща ситуація в приватному секторі.

Подекуди й тут намагаються іти методом скорочення ставок, проте в основному, щоб не «нарватися» на неприємності внаслідок перевірок, виплачують «мінімалку» та навіть вищу ставку в повному обсязі, просто зменшуючи товщину додаткового конверту із надбавкою (неофіційною). Більш ризикові підприємці пропонують своїм працівникам працювати на 100% нелегальній основі, тобто повністю переходять на «зарплату в конвертах». 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я