Війна Чи готова українська інфраструктура до F-16

Чи готова українська інфраструктура до F-16

182
0
Підготовка до отримання F-16 триває. Україна активно готує спеціальну інфраструктуру під ці літаки. Адже майбутні винищувачі стануть ціллю номер один для ворога.
 

Про це заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

За його словами, вже давно можна було б зробити так, аби літаки вже були розміщені в Україні та злітали звідсіля ж. Подібним чином робили в 2012 та 2018 з американськими F-15.
 
“Для того, щоб здійснювати зліт та посадку, потрібно якесь управління ними, системи зв’язку та інше. Логістика безумовно, літаки потрібно обслуговувати й заправляти. Це можна робити й це робилось на території України”, – зазначив Ігнат.
 

За словами речника Повітряних сил, підготовка інфраструктури для майбутніх F-16 сьогодні є дуже серйозною. Особливо це важливо в умовах бойових дій. Аби ворог не зміг дістати винищувачі, необхідно підготувати злітно-посадкові смуги, сховища й, як висловився Ігнат, “інші моменти”.

“Безумовно F-16 стане ціллю для окупантів. Маємо зробити усе, щоб інфраструктура, яка готується, була адаптована. Тому що зробити капітальною її не дуже простий процес, особливо, коли знаходимось під щоденними обстрілами. Адаптація відбувається, пілоти навчаються”, – резюмував Ігнат.
 
F-16 для України
Станом на зараз триває навчання українських пілотів на західних винищувачах. Зазначається, що наші льотчики швидко опановують навчальну програму. Вже цьогоріч очікується поставка перших F-16 до України.
 
Наразі відомо, що нам передадуть сумарно декілька ескадрилій. Зокрема, одні тільки Нідерланди обіцяли аж 24 літаки. Десять країн НАТО також долучилися до “коаліції літаків” для України.
 

Втім, існують і певні проблеми довкола західних винищувачів. По-перше, навіть ті 50-60 одиниць, що нам обіцяють – все ще дуже мало для масштабних наступів. По-друге, існують деякі негаразди з фінансуванням навчальних програм. Нарешті, українська інфраструктура досі не готова до прийняття таких літаків на всі сто відсотків.

У Нідерландах та Данії 20 серпня минулого року було досягнуто домовленості про передачу Україні літаків F-16 після навчання українських пілотів.
 
Зокрема, Україна отримає від Нідерландів 42 американських винищувачів F-16, а від Данії – 19 літаків. 15 вересня Бельгія приєдналася до навчання українських пілотів на F-16.
 
Окрім того, у 2024 році Нідерланди планують передати Україні першу партію F-16.
 
В кінці вересня Повітряні сили вже оприлюднили відео про те, як проходить адаптація пілотів до F-16 в Україні. Вони опановують керування американськими винищувачами F-16 за допомогою симулятора польоту.
 
А в листопаді перші F-16 для навчання пілотів з України, які раніше відправили Нідерланди, вже прибули до навчального центру Румунії.
 
Варто додати, що 5 лютого 20 24 року Нідерланди вирішили передати Україні на шість винищувачів F-16 більше, ніж планувалося спочатку. До 18 літаків додадуть шість бортів, які планувалися на продаж.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я