На голову Новини Чи буде КП”Вінницяоблводоканал” заключати типові договори? (ВІДЕО)

Чи буде КП”Вінницяоблводоканал” заключати типові договори? (ВІДЕО)

307
0

Раніше постачання холодної води та її водовідведення забезпечувалось споживачу експлуатуючою організацією (ЖЕКом, ЖБК, ОСББ), яка в свою чергу непогано «заробляла»  на посередництві. Так Вінницьке ТОВ «ЖЕО», відповідно до договору, здирало 7-9% від вартості послуг у власну кишеню.

Проте, з 1 липня 2014 року маємо іншу схему постачання. Холодна вода надається споживачу безпосередньо монополістом – КП “Вінницяоблводоканал”.  Саме тому, мабуть, кожен неодноразово чув про потребу укладення так званих “прямих” договорів. І здавалося б, що з комунальним грабунком покінчено. Та схоже, що втрачати такі «девіденти» ніхто не збирається.

З метою захисту прав споживачів, КМУ розробив та затвердив низку типових договорів та зобов’язав виконавця послуг чітко дотримуватись цієї форми. Так, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 ЗУ «Про ЖКП», виконавець зобов’язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання ЖКП згідно з типовим договором.

Та схоже, що «Вінницяоблводоканал» трактує закон по своєму. 

Юристи водоканалу пропонують договір власної редакції. На запитання, чому вони не викорисовують типовий договір КМУ, відповідають питанням: «А чим Вас не влаштовує наш договір?».

Перш за все, варто зауважити, що договір, який пропонується до укладення “Вінницяоблводокналом”, трактується монополістом як договір приєднання, до якого відповідно до ст. 634 Цивільного кодексу України друга сторона не може внести свої умови.

Фактично споживач постає перед вибором: погоджуватись на запропоновані умови природного монополіста або носити воду відром з річки. Такий собі псевдовибір.

Віктор Малиновський звернувся до суду з вимогою до КП«Вінницяоблводоканал» заключити з ним договір «Про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 630, в якій чітко вказана форма договору.

Під час судового засідання почали спливати на поверхню цікаві моменти. Так, наприклад, суддя  виявив невідповідність поданих документів від ТОВ «ЖЕО» та КП «Вінницяоблводоканал», що може свідчити про підробку документів.

Крім того, з заяви юриста «ТОВ ЖЕО» стало відомо, що є угода про надання консалтингових послуг між ТОВ «ЖЕО» та КП «Вінницяоблводоканал».

Більш детально дивіться в сюжеті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я