Блоги Чому влада провалила програму створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків?

Чому влада провалила програму створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків?

464
0

Для забезпечення сплати власниками квартир за  енергоносії  – електроенергію, газ, теплопостачання, водопостачання, влада вирішила відновити радянську систему «колективної оплати». Була обрана жертва – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

 

   «Влада» України змавпувала невдалу ініціативу російських олігархів. Федеральный закон “О товариществах собственников жилья” (1996г.) з 01.03.2005 втратив чинність, а  порядок створення і управління  ТСЖ  регулює «Жилищный кодекс Российской Федерации». 90% городян Російської Федерації  не захотіли  «об’єднуватися». Програму створення  ТСЖ «товаріществ собствєнников жилья» влада у Російській Федерації провалила! Владі РФ довелося призначати власникам квартир  у багатоквартирних будинках пострадянські ЖЕКи – «управляючі компанії». Але влада України вперто наступає на російські граблі ТСЖ-ОСББ.                                                                                                                                                              «Влада», в особі  власників «обленерго», «облгазів», «облводоканалів», привласнивши комунальні підприємства, не захотіла мати з власниками квартир договірних зобовязань. Для забезпечення сплати власниками квартир за  енергоносії  – електроенергію, газ, теплопостачання, водопостачання, вирішили відновити радянську систему «колективної оплати». Була обрана жертва – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Правління ОСББ (смотрящіє над житловим будинком) збирає платежі з власників квартир, а потім буде вимушено сплачувати електроенергію, теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Монополісти нав’язують ОСББ  господарські угоди з штрафними санкціями. Ці ідеї законодавчо оформлені прийняттям  Закону України №2866-111 від 29.11.2001р. “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р., Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р., Постанови Кабінету Міністрів України №1521 від 11.10.2002р. Про реалізацію закону України ” Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.Юрій Хіврич, колишній заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, обіцяв: «Ми ухвалимо закон, щоб з 2015 року були самі тільки об’єднання власників багатоквартирних будинків, а жеки будуть скасовані». «Закон Хіврича» ухвалити  можна і жеки розігнати теж, але самі члени ОСББ свої подвір’я не підмітатимуть, тому назви жек хоч «Життєзабезпечуючою Економічною Компанією», проблема залишиться: ОСББ змушене буде наймати когось для шляхетної справи підмітання та вивезення сміття.  Відповідно до «Загальнодержавної програми…», створення ОСББ має підкріплюватися матеріально. Чиновники не виділяють кошти ні на капремонти будинків, ні на встановлення лічильників! Нічого! Така  «реформа».Влада тупо підвищує нормативи і тарифи, народ дурять дворівневими тарифами. Усе робиться під замовлення комунальних мародерів – мільйонерів, які сидять в уряді та біля нього і контролюють газово-енергетичний комплекс країни — саме з комунальних  платежів населення утвориться значна частка їхніх доходів.                                                                               

  У Вінниці забезпечують створення  ОСББ: Міська рада, Ресурсний Центр підтримки ОСББ м.Вінниці, Відділ розвитку ОСББ департаменту житлового господарства, Вінницька міська громадська організація «Кредо», Громадська організація «Вінницька асоціація власників житла», забудовники, монополіст КП «Вінницяоблводоканал», який не виконує обовязки виконавця послуг водопостачання та водовідведення – не укладає з власниками квартир у багатоквартирних будинках (споживачами) договори «Про надання  послуг водопостачання та водовідведення», ініціативні групи, які хочуть збирати з власників квартир платежі – собі на зарплату.                                                                                                                                          

Протягом останніх років в містах, де активно йшла нова забудова з’являлись “фейкові ОСББ”, які через прогалини в законодавстві створювали дві-три особи та діяли в інтересах забудовника. За оцінками експертів, з 17 тисяч створених в Україні ОСББ 10 відсотків насправді не діють або їхньою діяльністю жителі незадоволені. “Останні два роки через прогалини в законі і зневіру люди практично припинили створювати ОСББ. Були лише примусові – коли забудовник ще до завершення будівництва створював ОСББ зі складу лояльних мешканців. Потім усіх, кому видавали документи на квартиру, змушували вступати у ці “фейкові” ОСББ, що встановлювали завищені тарифи для мешканців”, – розповідає керівник житлово-комунальних програм громадської мережі ОПОРА Тетяна Бойко. Ситуація може змінитись: Верховна Рада  ухвалила урядовий законопроект, який надає власникам квартир більше самостійності в управлінні їхнім багатоквартирним будинком. “Цей закон зруйнує монополію ЖЕКів”, – заявив голова Верховної Ради  Гройсман. Відповідно до закону, якщо протягом року відтоді, коли закон набере чинності співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не ухвалять рішення про форму управління будинком, орган місцевого самоврядування призначить їм тимчасового керуючого, котрий опікуватиметься проблемами будинку. Зміни  внесені до Закону “Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків”. ОСББ створюють власники не тільки квартир, але і нежитлових приміщень у будинку. Власників квартир наділили кількістю голосів, пропорційним частці в сукупній площі житлових та нежитлових приміщень.                                                                                                                                –

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я