Економіка Чому у Вінниці працюють кіоски,  що не реалізовують продукцію першої необхідності?

Чому у Вінниці працюють кіоски,  що не реалізовують продукцію першої необхідності?

1112
0

Картинки по запросу "фото кіосків "ПРЕСА" у Вінниці"У «КАРАНТИННІЙ» ВІННИЦІ ДОЗВОЛИЛИ ПРАЦЮВАТИ «ГРОЙСМАНІВСЬКИМ» КІОСКАМ ІЗ СИГАРЕТАМИ ТА ЖУВАЛЬНИМИ ГУМКАМИ.  Кіоски «Преса» у місті працюють, при тому що не реалізовують продукцію першої необхідності .

20 березня, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вінницької міської ради «полегшила» карантинні вимоги щодо деяких закладів. Дозвіл на роботу під час карантину отримали станції техобслуговування автомобілів, магазини мобільного зв’язку, автомийки, зоомагазини, ветеринарні клініки та аптеки, магазини ритуальних товарів та газетні кіоски. При цьому, доцільність роботи кіосків викликає великі сумніви, адже жодних товарів першої необхідності вони не реалізують: лише газети-журнали (в яких, здебільшого, є онлайн-версії), сигарети, шоколадні батончики, жувальну гумку та каву.

Рішення відкрити МАФи виглядає ще більш підозрілим через те, що повну монополію на реалізацію друкованих медіа у Вінниці має мережа кіосків «Преса». З ким пов’язаний монополіст, що отримав преференції під час карантину.Картинки по запросу "фото гройсмана шарж"

Мережею кіосків «Преса» володіє ТОВ «Медіа СВ», засноване у 2007 році. Компанію пов’язують з оточенням Володимира Гройсмана. З 2008 по 2016 рік керівником ТОВ «Медіа СВ» був Павло Яблонський – нинішній секретар вінницької міської ради, обраний депутатом від «Вінницької європейської стратегії». Яблонського вважають одним з близьких соратників Володимира Гройсмана. Влітку минулого року секретар міськради балотувався до Верховної Ради за списками «Української стратегії» Гройсмана. Картинки по запросу "фото павло яблонський"Був дев’ятим у партійному списку. Нині ж, за даними аналітичного ресурсу You Control, товариством керує Ігор Володимирович Ревтюх, який також є бенефіціаром компаній «Будімпсервіс» та «Свіжа преса Поділля». Кінцеві бенефіціари – Алла Олександрівна Корчева, Ігор Юрійович Довбня та Сергій Сергійович Паф’янов.

Корчова та Паф’янов пов’язані із газетою «Місто» та телерадіокомпанією «Вінницьке перехрестя». За інформацією You Control, серед ділових зв’язків «Перехрестя» – ТОВ «Медіа СВ», ТОВ «Віта продакшн» та вже згаданий нами Павло Яблонський. Ігор Довбня є одним з керівників медіакорпорації «РІА».

Самі ж кіоски «Преса», відкрились влітку 2008-го. Їхня історія почалося із рішення виконкому міськради про заборону встановлення МАФів у місцях громадського скупчення та на певних вулицях. Згодом міськрада ухвалила рішення встановити кіоски на зупинках тролейбусів вздовж нової тролейбусної лінії. Пізніше мережа поширилася майже на всі значні зупинки громадського транспорту.

У травні 2010 року ресурс «Детектор медіа», що займається моніторингом українських ЗМІ, опублікував матеріал « «Медіа-СВ» проти «Свободи слова» ». У ньому редакторка «Незалежної газети Свобода Слова» Олена Павлова скаржилась, що її газету «не пускають» у кіоски «Преса» через опозиційність до місцевої влади. – Проблема цивілізованого продажу преси у Вінниці виникла давно, власне, одразу після захоплення кіосків «Преса» жувальною гумкою та цигарками. Як альтернатива – виникли стихійні бабусі з розкладками, періодично гнані владою. На щастя, на відміну від продавців на стихійних ринках, у бабусь завжди з’являлись захисники у вигляді місцевих ЗМІ. Картинки по запросу "фото кіосків преси у вінниці"Вони піднімали шум навколо «гонінь» – і влада на деякий час затихала. Так було доти, доки комусь з авторитетних медіамагнатів не спало на думку «прогнути» весь ринок преси під себе. Але одному, хай навіть великому, магнату без влади це не під силу, і він пропонує людям, близьким до міської влади, цікавий проект. Реалізувавши його, перші отримують ринок збуту своєї продукції, а другі – контроль над друкованими ЗМІ, їх розповсюдженням та обсягами продажу. У випадку появи опозиційного видання його можна просто «не пущать» у мережу.

До речі, рішення дозволити «Пресі» працювати в час карантину у міськраді пояснила тим, що в кіосках продають проїзні квитки. Однак, навіщо вони місту, в якому рух транспорту напівпаралізований, у муніципалітеті не кажуть. А тим часом левова частка бізнесу в місті «простоює» і несе збитки в умовах загрози коронавірусу.

Джерело: vlasno.info

#міськрада #карантин #корупція #торгівля #ДБР