Новини Чому нам нав’язують ОСББ?

Чому нам нав’язують ОСББ?

343
0

ОСББ (обєднання співвласників багатоквартирного будинку) –  спроба ліквідації комунального житлового фонду?

Об’єднання збирає платежі, а потім буде вимушено сплачувати за освітлення будинку, теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Тому,  що буде мати господарські угоди з штрафними санкціями…

Олігархи давно вострять зуби на житлово-комунальне господарство.  У середині 1990-х почали приватизовувати обленерго. Електроенергетика тісно пов’язана з житлово-комунальним господарством – постачанням електроенергії населенню, підприємствам, які забезпечують зовнішнє освітлення , водопостачання і водовідведення. Теплопостачальні підприємства є споживачами великої кількості газу і мають низьку платіжну дисципліну. Відповідно, Київ почав вимагати у регіонів забезпечити платіжну дисципліну по газу.    Проте, зібрати 100% оплату житлово-комунальних послуг було нереально.

Був обраній механізм вирішення цієї проблеми – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Об’єднання збирає платежі, а потім буде вимушено сплачувати за освітлення будинку, теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Тому,  що буде мати господарські угоди з штрафними санкціями. Забезпечити платежі можна лише за рахунок дотацій “квартирною” платою. Центральну владу цікавить не стан будинків, а сплата за енергоносії. Ці ідеї законодавчо оформлені прийняттям Закону України №2866-111 від 29 листопада 2001р.  "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Постанови Кабінету Міністрів України №1521 від 11.10.2002р. щодо реалізації закону України " Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку". До них додано –  10.01.2002р. Закон України «Про питну воду та питне водопостачання», а 02.06.2005р. – Закон України «Про теплопостачання».
 

Ставати посередником по забезпеченню послуг центрального опалення, водопостачання і водовідведення – не в інтересах ОСББ. Ставши колективним замовником вказаних послуг, ОСББ фактично вводить принцип колективної відповідальності. Тепер відключають не конкретного боржника, а весь будинок. І нікого не цікавлять сумлінні платники – важлива оплата всього ОСББ як колективного замовника. Відповідно, на підставі ст..19 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» і ст. 19,24 ЗУ «Про теплопостачання» почалась робота по перетворенню ОСББ у колективного абонента. Ці норми законодавства протирічать ст. 22 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». 

 Колективна відповідальність членів ОСББ протирічить ст. 61 Конституції України: «Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер». А про яку індивідуальну відповідальність може йти мова, якщо тобі відключають опалення за борги сусіда, навіть якщо ти сплачуєш вчасно?       

                                                                                                                   
Підприємствам водо- і теплопостачання „западло”, вибачте, спілкуватися безпосередньо із споживачами. Їм вигідно навязати колективну відповідальність того самого ОСББ з впровадженням:

  
–   штрафних санкцій за несвоєчасну сплату послуг;                                                                                                                                                                   
– спрощення процедури стягнення заборгованості ( стягнути через суд з ОСББ заборгованість простіше, ніж з сотнів споживачів). Обовязки стягувати борги виробники та виконавці послуг переклали на сусідів!

В будинку нібито повинен бути один хазяїн над власниками квартир.  Проте газові служби самі відповідають за свої коммунікації. Газовики відповідають за постачання газу не до стіни будинку, а за нормальне функціонування плит і колонок.  Що заважає узгодити питання обслуговування внутріщнньобудинкових інженерних мереж «виробникам »послуг?         

                
Є міста,  де влада,  на відміну від нашої,  дбає про інтереси жителів. І зобовязує водо-теплопостачальні організації відповідати не за постачання води та тепла до стіни будинку, а за теплі батареї і якісне водопостачання в квартирах.   Споживачу зручно мати один договір? Ні и ще раз ні! Краще мати угоди з усіма постачальниками житлово-комунальних послуг і з кожного окремо запитувати за якість його послуг. В тому числі шляхом несплати фактично не наданих послуг. Ну чому я повинен доводити їх неналежну якість ? Виробник (виконавець) послуг не зможе довести у суді, що дійсно надавав послуги належної якості.

Квартири приватні, отже, власники повинні самі вирішувати свої проблеми?  Ні!

Чи власники повинні:   відповідати за інших власників на принципах колективної відповідальності;  розбиратись з непроведеними капітальними ремонтами будинків; залишатись один на один з природними монополіями?

Що робити?
Необхідно внести зміни до законодавства і ліквідувати непотрібного посередника – «виконавця послуг». Обовязок кожного виробника послуг заключати договори з власниками квартир і без посередників надавати послуги споживачу. Узгодити передачу внутрішньо будинкових мереж відповідним підприємствам.

Місцева влада повинна визнати всіх виробників житлово-комунальних послуг виконавцями та зобовязати їх заключати договори з населенням. Вирішити питання передачі на технічне обслуговування виробників послуг внутрішньо- будинкові мережі водопостачання і водовідведення.

Відсторонити обласні структури від сфери водопостачання. Громадяни повинні добиватись виконання ст.61 Конституції України (індивідуальна відповідальність) і ст.13 Конституції України (всі форми власності рівні).

Олександр Мазур

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я