На голову Новини Чого прагне Голос народу?

Чого прагне Голос народу?

175
0

В сьогоднішньому світі бурно розгортається незалежний профспілковий рух. Франція, Греція, Італія, Польща, Ірландія, Ізраїль яскраво демонструють важливість таких організацій в соціальному діалозі між владою, бізнесом та найманими працівниками. Осторонь світових процесів не стоїть і наше місто. Адже в Вінниці функціонує Незалежна профспілка «Голос народу», яка є не тільки дієвою опозицією до місцевої влади, але й активно пробуджує громадянську свідомість. Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський розповів нам про здобутки організації та непросту боротьбу з корумпованістю та комунальним свавіллям місцевої влади.

 

В сьогоднішньому світі бурно розгортається незалежний профспілковий рух. Франція, Греція, Італія, Польща, Ірландія, Ізраїль яскраво демонструють важливість таких організацій в соціальному діалозі між владою, бізнесом та найманими працівниками. Осторонь світових процесів не стоїть і наше місто. Адже в Вінниці функціонує Незалежна профспілка «Голос народу», яка є не тільки дієвою опозицією до місцевої влади, але й активно пробуджує громадянську свідомість.

Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський розповів нам про здобутки організації та непросту боротьбу з корумпованістю та комунальним свавіллям місцевої влади.
 

Віктор Васильович, з якою метою було створено «Голос народу»? Яка ціль вашої роботи?

Ситуація в нашому місті вкрай складна. Одні з найвищих в Україні комунальних тарифів, свавілля ЖЕКів, кричуща непрозорість в так званому «прозорому» офісі, чорний земельний ринок, плюндрування інтересів малого та середнього бізнесу – все це далеко не повний перелік проблем з якими ми зустрічаємось кожного дня. Захистити себе по одинці нездатні ані підприємці, ані пенсіонери. Cаме тому й виникла ідея створити профспілку.

Наша головна мета – пробудити в Вінничан дух свободи та відчуття власної гідності. Тільки в умовах справжнього громадянського суспільства люди зможуть сказати „ні” знахабнілим можновладцям, коли ті зносять їх гаражі, вигадують нові місцеві збори та закривають бізнес.

Незалежна профспілка домоглась прийняття Антимонопольним комітетом рішення, яким встановлено невідповідність багатьох рішень міськвиконкому нормам законодавства. Втім міська влада оскаржила це рішення в судовому порядку. Тож яка подальша доля цієї справи?

Дійсно, Антимонопольним комітетом було виявлено, що міська влада дозволила ЖЕКам встановлювати тарифи на комунальні послуги. Що є брутальним порушенням Закону про «Житлово-комунальне господарство». Це призвело до того, що з нас здирали платню за послуги, за які вже було сплачено в комунальних платежах. Вони збирали гроші за послуги, яких навіть не надавали. На цьому, до речі, було викрито начальника ЖЕКа №5 В. Ковбасюка. Ми домоглися його звільнення з роботи та порушення проти нього кримінальної справи.
 

Втім міські чиновники замість скасування своїх рішень і відшкодування збитків громадянам подали до суду, який з тріском і програли. Окружний адміністративний суд встановив, що міська влада грубо порушила чинне законодавство, що призвело до невиправданих матеріальних витрат багатьох вінничан, перетворило їх на безпомічних заручників свавілля з боку комунальних підприємств. Зокрема, було встановлено, протиправність стягнення платні з споживачів за опломбування приладів обліку.

Які практичні наслідки рішення суду матиме для вінничан?

В першу чергу міська влада зобов’язана відмінити свій кабальний «Типовий договір про надання житлово-комунальних послуг». Наступним кроком повинен бути здійснений перерахунок за незаконно стягнуті комунальні платежі. Людям повинні повернути живі гроші або, принаймні, врахувати їх в залік майбутніх комунальних платежів. Після цього, на мою думку, повинна наступити відповідальність міських чиновників за їх протизаконні дії. Адже вони витягнули чималі гроші з наших кишень. А це вже – кримінал.
 

Незалежна профспілка активно розвивається. Зростає кількість членів. Розкажіть, які категорії громадян в першу чергу підтримують вашу діяльність?

До лав нашої організації входять різні громадяни – пенсіонери, перевізники, студенти, інтелігенція, підприємці, тощо. Є серед наших членів навіть депутат Верховної ради України Валентин Зубов, який вступив до лав профспілки підчас свого візиту до Вінниці 16 квітня 2011 р.
А загалом, нас підтримують всі небайдужі вінничани, які не хочуть бути жертвами зловживань місцевої влади.

Бесіду провів Максим Волосевич
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я