Новини Чи буде Донбас під юрисдикцією України?

Чи буде Донбас під юрисдикцією України?

309
0

Своїм указом Петро Порошенко  запровадив особливі економічні відносини між Києвом  і територіями на сході, що контролюють бойовики 

Своїм указом Петро Порошенко  запровадив особливі економічні відносини між Києвом  і територіями на сході, що контролюють бойовики

 

 

 Минулої суботи, коли всі мирні громадяни країни відпочивали після трудового тижня, Президент України Петро Порошенко підписав знаковий указ «Про засоби щодо стабілізації соціально-економічної ситуації у Донецькій та Луганській областях».

 

Згідно з указом, який розписано по шістьох головних пунктах, до 1 грудня цього року на території «заколотників» має статися наступне: бюджетні організації мусять згорнути свою діяльність і «переїхати» на територію, контрольовану українською владою; на окупованій зоні необхідно розробити особливий порядок збирання податків; банківські рахунки фізичних та юридичних осіб — заблокувати.

 

У президентському указі зазначено, що в зоні АТО тимчасово не виконуватимуть зобов’язань щодо прав людини — Україна знімає з себе зобов’язання, визначені Європейською конвенцією.

 

Президент доручив Кабміну з’ясувати, хто постачатиме електроенергію та газ на території, які контролюють бойовики.

 

Скажемо відразу — президентський указ сподобався не всім, навіть експертам, правникам та економістам, які завжди схвалювали дії нової демократичної влади.

 

Звісно, одним із перших, хто висловив своє негативне ставлення до цього документа, був Президент Росії Володимир Путін, який назвав указ великою помилкою. За його словами, українська влада «відрізає» велику територію, яка фактично не буде під юрисдикцією нашої держави.

 

Заради справедливості варто сказати, що ці регіони де-факто і так не підконтрольні Україні.

 

Як зазначив кореспонденту «УК» відомий економіст Олександр Охріменко, українська влада змушена вдаватися до кроків, зазначених в президентському документі. «Що стосується бюджетників, то тут слід розуміти, що чимало з них вже виїхало із зони АТО, вони працюють на «великій» Україні, а документ регламентує виїзд тих, хто там ще лишився. Проте, як на мене, Верховна Рада має ще ухвалити важливий закон про переселенців, яким буде чітко визначено суму грошей, необхідних для переселення цієї категорії громадян», — вважає він.

 

Що стосується банків, то експерт наголошує на тому, що ці фінустанови вже давно не можуть нормально працювати в зоні АТО, і їм таки потрібно виїхати у безпечні регіони країни. Вкладники, що проживають на територіях, окупованих бойовиками, на думку економіста, можуть приїхати в центральні офіси фінустанов і вирішити всі свої питання — або пролонгувати договори, або забрати гроші.

 

Утім, і Олександр Охріменко, і політолог Кость Бондаренко вважають, що цей документ засвідчує: центральна українська влада починає розходитися з Донбасом. Хоча шановний політолог упевнений в тому, що потрібно шукати діалог з керівниками так званих республік, і всі питання можна вирішити за круглим столом. Інакше ці регіони чекатиме доля того ж самого Криму або Придністров’я, які вже і де-юре і де-факто не підконтрольні центральній владі — відповідно України та Молдови.

 

Джерело: ukurier.gov

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я