Війна Через ситуацію на ЗАЄС створили кризовий штаб.

Через ситуацію на ЗАЄС створили кризовий штаб.

329
0

На базі ДП НАЕК Енергоатом створено кризовий штаб, куди ввійшли представники різних міністерств, структур та відомств, які можуть бути задіяні у разі надзвичайної ситуації, пов’язаної із ЗАЕС. Про це під час візиту до Запоріжжя сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.

“Ми створили кризовий штаб на базі Енергоатому. Існують відповідні процедури, як він працює. До цього штабу залучено широке коло міністерств, відомств, установ, там відбувається повна координація. Він працює 24/7, і в режимі онлайн ми моніторимо ситуацію навколо ЗАЕС”, – сказав Галущенко.
За словами глави МВС, поки станція перебуватиме під контролем російських військ, існуватиме небезпека для навколишніх районів.
“Нагадаю, це найбільша атомна станція у Європі. Небезпека від будь-якого інциденту тут багаторазово збільшена”, – сказав Монастирський.
Він також заявив, що Росія є країною-терористом і вся відповідальність за те, що відбувається на станції, за будь-який сценарій, що там розгортається, зараз лежить на Росії.
“А ми маємо готуватися до різних сценаріїв, які можливі у цьому зв’язку”, – додав міністр.
Міністри проінспектували роботу пункту деконтамінації (процес проведення медико-санітарних заходів з метою усунення хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів з поверхні тіла людини, продуктів та транспорту), ознайомилися з можливостями спеціальної машини радіаційної хімічної розвідки важкого типу. Вона призначена для моніторингу хімічного та радіаційного забруднення навколишньої території.
Автомобіль оснащений найсучаснішими приладами, необхідними для оперативного аналізу радіаційної та хімічної розвідки у радіусі 10 кілометрів, засобами для забору проб та ідентифікації невідомих хімічних сполук, а також засобами індивідуального захисту та системою супутникового зв’язку із забезпеченням підключення до високошвидкісного інтернету.
Раніше міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, навіщо РФ обстрілює Запорізьку АЕС. За його словами, для Кремля це гра на “ядерних нервах” і спосіб тримати світ у заручниках, погрожуючи ядерною катастрофою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я