На голову Новини Бюджет-2015: на яку суму вінничани житимуть у 2015-му?

Бюджет-2015: на яку суму вінничани житимуть у 2015-му?

163
0

Під час прийняття бюджету на 2015 рік депутатів облради підвела електронна система – голосували вручну Злагоджену роботу продемонстрували депутати Вінницької облради на позачерговій сесії під час прийняття обласного бюджету. Знайщли порозуміння  навіть тоді, коли «забарахлила» електронна система – доголосовували вручну.

Під час прийняття бюджету на 2015 рік депутатів облради підвела електронна система – голосували вручну Злагоджену роботу продемонстрували депутати Вінницької облради на позачерговій сесії під час прийняття обласного бюджету. Знайщли порозуміння  навіть тоді, коли «забарахлила» електронна система – доголосовували вручну.

 

Бюджет-2015: на яку суму вінни

 

Активісти на балконі нагадали про себе не тільки плакатами

 

Сесію розпочали з вшанування жертв загиблих під Волновахою на Донеччині. Про цей трагічний випадок нагадували написи на англійській «Я – Волноваха». Вони були наклеєні на трибуні для виступаючих, за передній частині стола для президії, на колонах і навіть на балконі. Невдовзі після того, як депутати розпочали роботу, на балконі став помітний рух активістів. Вони розклеїли плакати з написами, з якими вже приходили під стіни ОДА – «Контрреволюція не пройде!», «Ні – регіоналам при владі», «Олійник не забувай, за що стояв Майдан», «Антонюк не голова Чернівецької РДА». Здавалося, після цього гості на балконі дадуть про себе знати ще якимось чином. Однак мовчки спостерігали за ходом сесії. Єдине, що зробили, по її завершенні разом з депутатами дружно виконали Гімн України. Найдужче звучав голос однієї з активісток. Дехто не стримався, щоб оглянутися і вочевидь побачити, хто так «затягнув» головну пісню країни.

 

З міськради перебрався в ОДА

Голова облради Сергій Свитко поінформував депутатів про кадрові зміни, що відбулися у коридорах влади. Зокрема, представив нового заступника губернатора. Ним став Василь Броварник. Його знають, як директора департаменту міського господарства міськради. Дехто з депутатів одразу зауважив, чия це кандидатура. Колишній міський голова Володимир Гройсман призначав його на посаду керівника міського господарства. На новому місці пан Броварник так само опікуватиметься питаннями житлово-комунального господарства.
Було повідомлено, що глава держави призначив нових керівників райдержадміністрацій у Тиврівському, Тульчинському, Чернівецькому і Шаргородському районах. А депутати Козятинської райради обрали собі нового голову.
Закон порушили заради економії грошей

У лютому в області мали відбутися довибори п’яти депутатів облради, а також у деяких місцевих радах. Загалом на проведення кампанії мали витратити 1,6 млн.грн. Депутат Олексій Гаврилов ззвернув увагу на те, що ці кошти можна було б витратити на вирішення більш нагальних проблем громади.

– На харчування дітей 1-5 класів виділялось 24 мільйона гривень, тепер нічого, – зауважив депутат. – Загалом допомога дітям скоротилась на 280 мільйонів гривень. Раніше щороку обласний бюджет зростав на 1,5 мільярда гривень. А цього року скоротився на півмільярда. Тому нам слід відповідально підійти до кожної цифри.

-Краще цей 1,6 мільйона спрямувати на розвиток сільських громад, – наголосив депутат Олексій Кавунець. – Сорок сіл за ці гроші могли б отримати щось конкретне і корисне.

Заступник голови виборчої комісії Олександр Рекало у відповідь закликав депутатів не порушувати законодавство.

-Якщо хтось з присутніх депутатів скаже, що є норма закону, за якою передбачено не проводити вибори, назвіть її, – зауважив пан Рекало. – Нема такого. Тому не накликайте на себе зайвих проблем.

Незважаючи на це, депутати вирішили не виділяти кошти у згаданій сумі 1,6 млн.грн. на виборчу кампанію. Замість того підтримали пропозицію перерахувати їх у резервний фонд. Голова облради Сергій Свитко у своєму коментарі після сесії не виключив можливості судових позовів. Визнав порушення закону. Зауважив, що депутати у прийнятті рішення керувалися прагматичною доцільністю у нинішній непростий час. Нагадав, що у жовтні відбудуться чергові вибори. За його словами, п’ятеро депутатів, яких мали дообрати, не змінили б суттєво конфігурацію політичних сил в облраді.

-У нас вже є аналогічний прецедент, – каже Сергій Свитко. – У Вінниці майже рік відстуній міський голова. І хоча Володимир Гройсман написав заяву про складення своїх повноважень, нові вибори не проводили. Можливо, депутати облради взяли за приклад, як можна виходити з подібних ситуацій.

Система не сертифікована

 

-Я в залі, ось моя картка для голосування, а в списках тих, хто голосував, моє прізвище, чомусь не значиться, – зауважив депутат Віктор Яблонський. – А все тому, що електронна система для голосування не працює, як слід. Вона не сертифікована і не ліцензована. Мені дивно, що на це не зважає увагу СБУ і прокуратура. Адже голосування за такою системою може мати непередбачувані наслідки. Так можна оскаржувати рішення сесії.

З такими само скаргами зверталися до голови облради низка інших депутатів. Після таких зауважень вирішили голосувати вручну. Добре, що це сталося вже наприкінці сесії.

Якщо вірити цифрам на табло, на початку сесії в залі зареєструвалися 76 депутатів. Потім з’явилася цифра – 81. Загалом до облради обрано 132 депутати.

Не красти!

Загальний обсяг доходів облбюджету-2015 заплановано на рівні 3 мільярди 940 мільйонів 833,5 тисячі гривень. Видатки становитимуть 3 мільярди 934 мільйони 833,5 тисяч гривень.

 

 

Левову частку запланованих грошей (67,3 %) мають зібрати з податку на доходи фізичних осіб. Чи буде підвищуватися зарплата? Це цікавить кожного. Як запевнив директор фінансового департаменту ОДА Микола Копачевський, таке зростання передбачено у сумі 6,2%. А ось показник мінімальної зарплати залишатиметься незмінним аж до 1 грудня. Увесь цей час вона становитиме 1218 грн., а вже з першого грудня – 1378 грн.

 

 

Для пересічного вінничанина, в області нараховується трохи більше 1,6 млн. людей, не обов’язково знати, наведені цифри. Для них важливіше інше – достойна зарплата і пенсія. Доступна для придбання вартість товарів, які можна купити на зароблені кошти. Таке можливо. Принаймні за двох умов. По-перше, при справедливому встановленні величини податків, як для юридичних, так і фізичних осіб. По-друге, коли «липкі» на руку чиновники, і не тільки вони, не обкрадатимуть державу. Чи станеться це у 2015-му? Малоймовірно. Але поживемо-побачимо.

 

 

Джерело: vn.20minut

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я