Новини Боржникам в Україні дозволять не платити

Боржникам в Україні дозволять не платити

642
0

Підприємства – банкрути зможуть не віддавати працівникам зарплати, а приватні особи – заощадити на аліменти.

Боржники зможуть спати спокійно, оскільки в Україні можуть прийняти закон, який суттєво спростить нелегке життя банкрутів.

У Верховній Раді зареєстровано проект №7094, який передбачає внесення змін до закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Під документом підписалася ціла група народних депутатів (Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Віктор Шевченко та ін.), Що підвищує його шанси на успішне проходження через сесійний зал ,  передає  hyser.com.ua

банкрутів пошкодують

Основний посил нового законопроекту – навіщо грабувати бідних. Депутати вважають, що фірма-банкрут і так доведена до ручки. А вимоги кредиторів і державних органів, які стягують з боржників відрахування до Пенсійного фонду або змушують їх платити зарплату персоналу – прямий шлях до знищення підприємства, який потрапив у скрутне фінансове становище.

У той же час, держава в повальної ліквідації компаній не зацікавлений. Навпаки, воно повинно всіляко допомагати банкруту встати на ноги і почати бізнес з чистого аркуша.

Це прописано і в законі «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Один з його пунктів, зокрема, говорить, що держорган з питань банкрутства повинен сприяти створенню умов для відновлення платоспроможності боржника.

Для цього, зокрема, повинен вводитися мораторій на задоволення вимог кредиторів і припинятися виконання боржником виплат податків і обов’язкових платежів.

Але в чинному законі виявилася лазівка: мораторій не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату зарплат і нарахованих на них податків (в тому числі, ЄСВ, до Пенсійного фонду та ін.). Є загрози і для приватних осіб, яких визнали банкрутами. Вони як і раніше зобов’язані платити, скажімо, аліменти.

І вже є прецеденти, коли в судах боржників реально змушували виконувати свої зобов’язання, хоча платити їм, по суті, нічим.

А додаткове фінансове навантаження аж ніяк не сприяє відновленню платоспроможності банкрутів, – резюмують автори законопроекту в пояснювальній записці до нього.

Борги пробачать?

Депутати пропонують вирішити питання з боржниками в такий спосіб:

По-перше, дозволити суду однієї інстанції вирішувати всі майнові суперечки в рамках однієї справи (зазвичай кожна претензія кредитора йде як окрему справу). Це, на думку авторів, дозволить контролювати ситуацію: проаналізувати реальні можливості боржника і розміри стягнень і вирішити, не розорять чи його виплати остаточно.

По-друге, якщо законопроект приймуть, під мораторій потраплять не тільки податки, а й виплати боржником зарплат, відрахувань до ПФ, ЄСВ, аліментів тощо. Тобто, новоспеченому банкруту взагалі не потрібно буде ні за що платити. 
А кредитори, які з цим не згодні – хай звертаються до суду. Втім, їх шанси добитися успіху в цьому випадку мінімальні.

Банкрутам такі послаблення, однозначно, сподобаються, А ось що скажуть трудові колективи, що залишилися не тільки без роботи, але і без зарплат (причому, як правило, на момент визнання компанії банкрутом, вже є заборгованість по зарплатах, як мінімум, за кілька місяців) – питання. Адже, по суті, їм доведеться чекати своїх грошей місяцями, а то й роками. Навіть якщо фінансове становище банкрута покращиться, не факт, що він відразу ж побіжить платити старі борги.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я